kktc

eşcinsel evliliğin yasallaşması için verilen yasa önerisi ile gündemde olan yavru vatan
konu ile ilgili gzone haberi : http://gzone.com.tr/kktcde-escinseller-evlenebilecek/
bugün 33. kuruluş yıl dönümü kutlanıyor.
cok ozledigim..

harika dostlara sahip oldugum, essiz bir yer. yasarken degerini bilemedik ama cok ozel bir yer.
haziran sonunda "güney" ve "kuzey" yönetimlerin, türküye, yunanistan ve ingiltere garantörülüğünde isviçre'nin crans-montana kasabasında gerçekleşen görüşmeleri öncesinde her iki hükümet tarafından "bu sefer son noktadayız", "adayı birleştiriyoruz" mesajları türküyenin sikik müdahaleleri sonucunda boka saplanmış durumda..

adayı bu kadar kritik kılan şey adanın özgür iradesi ile kendi yönetimlerini belirleyebilir olmasından uzak, güneyin yunanistan boyunduruğu ve kuzey tarafın aqepe seviciliği..

endişeyi artıran bir diğer nokta ise birleşmiş milletlerin, çözüm süreci boyunca adanın her iki tarafının da şu an ki ayrılmış yapısından memnun olduğu ve kendilerinin de bu konuda bir endişe duymadığı beyanı, o zaman güzel arkadaş çekiliver aradan da her iki taraf kendi içinde çözsün olayı..

dertliyiz dostlar, evimin dibinde ikea var ve sırf kuzey hükümetinin onay verdiği çalışma iznim sebebi ile ayak atamıyorum.. gerçi bu durum kktc vatandaşları için sorun değil biz ficalar için zorlayıcı bir sorun..

insanları inanılmaz kaba olan sıkıcı yer. göt kadar ve pahalı ıyyy. yunan adalarında bedavaya yakın tatil yapmak varken oraya tatile gideni de tutup sikmek lazım ayrıca.

(bkz: nefret ediyorum senden sen de öl artık)
sık gittiğim, bazen yaşadığım, okuduğum altını üstünü bildiğim. eğitimi yaşantısı piyasası hakkında soruları yanıtlayabileceğim küçük ada ülkesi. insanları biraz keko olsada önyargı olmadan yaklaştığınızda iyilerdir. bir de hataydan daha çok hataylıyla karşılaşabilirsiniz.
son zamanlarda "acaba elimizden ne zaman gider" dediğim, küçük sevimli (yarım) adacık. * henüz gitmek nasip olmadı ama her ne kadar ülkemizle çok bağlantısı olmasa da inşallah t.c.'den ayrılmaz.
(bkz: orda bir köy var uzakta, o köy bizim köyümüzdür)
başbakanlık görevini cumhuriyetçi türk partisinin genel başkanı tufan erhürman'dan ulusal birlik partisi genel başkanı ersin tatar'in devraldığı ülkedir.
gidip gezmek, gormek istedigim kucuk bir ada ulkesi. hatta yaşayabilirim de. arastirdim o kadar samimi geldi burasi bana.