klişe dövmeler

şu an aklıma gelenler: gül, yıldız, sevgili ismi, sonsuzluk işareti, pati izi, kelebek, sırtta kanatlar, only god can judge me * , barkod, çin harfleri, tribal üst kol/omuz dövmeleri, genelde kızların yaptığı ve yabancıların tramp stamp diye adlandırdığı beldeki tribal veya kelebek dövmeleri, roma rakamlarıyla doğum tarihi, üst kolu saran dikenli tel.

hatırladıkça bu liste genişletilecektir.
bir dönemin vazgeçilmezi ejderha dövmesi..
ying yang, çapa ve barkod 7 den 70'e görülebilir.
be yourself, carpe diem, anasinin babasinin abinisin ailesinin adlarini yazdıranlar, roma rakamlariyla dogum tarıhını yazdiranlar, love yazdiranlar şimdilik bu kadar aklıma gelen
imza şeklinde dövmeler. (atatürk imzası, babanın imzası vs)
akrep ve anka klişe mi klişe.ikisi de var mı bende? var. mutlu muyum? elbetteeee ****
dövme görsel bir sanat evet ama bir çok kişi artık bunu görsellik yerine kendini ve yaşam tarzını ifade etmek için yapıyor. bir şeyler ifade etmek için yapılan dövmelerin klişeleşebileceği de biraz ironik orası ayrı
son zamanlarda boyuna yıldız, gerdana kuş, sırta ağaç var. melek var ıyk. bütün kanatlı hayvanlar. tüy dövmesi var anlayamıyorum onu. ünlülerin portrelerni yaptırmaca var.
en fenası da japonca harflerle yazılanıdır ve bence çoğu da sallama yazılmaktadır...
dirseğe yaptırılan örümcek ağı ve akrep üzerine tanımam. barkot bir süre moda oldu ama bu ikisi kadar değildir, sanmıyorum.
yıldızlar.
göğsünde kolunda kalçasında sırtında neresinde olursa olsun görünce orospu nidaları içimde yankılanır.