kürtaj tamamen yasaklanabilir

bir şeyin yasak olması yapılmasını önüne geçilmesi anlamına gelmez. yani zaten son derece zor ve zahmetli olan kürtajı yaptırmak zorunda kalacak kadınlar bu yasak yüzünden sıhhi olmayan koşullarda hayatlarını tehlikeye atacaklardır. devletlerin insanların hayatlarına karışma serbestisinin olmasının saçma olması; kadın bedeni üzerinde kadının kendisi dışındakilerinin söz hakkına sahip olmaması gerektiği gibi ahlaki tartışmaların bir adım ötesine gidildiğinde ne yazık ki karşımıza bu pratik gerçek çıkar.

(bkz: hükümet elini bedenimden çek)
recep akdağ kürtaj yapılamadığı için doğan tüm çocukları evlat edinecekse hiçbir sakıncası yok !
her sorunu çözdünüz bu kalmıştı onu da halledin ki eksiğimiz gediğimiz kalmasın. bu nasıl bir mantıktır, nasıl bir dini yaklaşımdır aklım ermiyor. doğrudur kürtaj cinayettir, bir varlığı öldürüyorsunuz ama hiç düşündünüz mü birisi neden kürtaj olur diye. olasılıklara bakalım :
1. çok çocuğu vardır, artık istemiyordur ki bu da kaza eseri olmuştur. e bu çocuğu istemeyen dünyaya geldiğinde ona nasıl bakacak peki. kimse ben de istenmeyen çocuktum ama hiç bu tür olumsuzluklar yaşamadım demesin valla devir o zaman değil; gerçekten her şey çok farklı.
2. tecavüz edilerek evliliğe mecbur bırakılanların olduğu bir ülkede olduğumuz için, tecavüze uğrayıp hamile kalan kişi kürtaj yaptıramayacak. ee nolacak babasız çocukb büyütmektense çaresiz kaderine boyun eğecek. bu tecavüzün içine ensest gibi unsurları da katmalıyız. *
3. doğum öncesi özrünün bulunduğu belirlenmiştir bebeğin bu yüzden aldırılmak istenir. engelli olması o kişinin hayattan koparılması demek değildir ama o çocuğa engelli haliyle bakamayacak bir anne-baba, yani onu aldırmayı düşünebilen bir ebeveyn, ne kadar iyi bakabilir ki. ondan sonra zeka geriliği olan çocuklar mahallenin cinsel ihtiyacının giderilme noktası oluyor. çocuğunun engelli olarak doğacağını bilmesine rağmen doğum yapan tanıdıklarımız da var ki her şeyi göze alarak girmişlerdi bu yola. onlar bile çocuklarının gelecekte yaşayacakları bu tür sorunlar için endişelenirken, bir de kürtajı düşünerek kurtulalım zihniyetindeki birisi ne verebilir ki o yavruya.
4. aslında bunların hepsi bir nevi bahane olacak, kürtaj yaptırmak isteyen daha zor olsa da yine yaptıracak. bilinçli olmayan ya da imkanları daha kısıtlı olanlar yine ceremesini çekecek. diğerleri ise merdiven altı yerlerde canlarını tehlikeye atacaklar.

bu mudur senin devlet olarak halkına reva gördüğün. tekrar ediyorum kürtaj cinayettir, doğrudur ama o çocuğun dünyaya getirilip iyi bakılmaması, uygun şartların sağlanmaması ise bence daha büyük bir suçtur. sosyal hizmetlere gidin, okullara gidin, evsiz barksız çocuklarla konuşun. oradaki hikayeleri dinleyin bakalım o zaman içinizden allahım bu çocuk bunları yaşayacağına hiç doğmasaydı diyor musunuz demiyor musunuz?

yaşamak güzel bir şey ve her canlının hakkıdır bu yüzden gerçekten iki ucu boklu değnek durumu söz konusu ancak ben birey dünyaya gelip düzgün bir ortamda yaşayamayacaksa * o birey varsın gelmesin dünyaya.
artık yasaklanmasa da başka şekilde başarıya ulaşmış bir kampanya olarak okunabilir son tartışmalar. şöyle ki:

1) kendi siyasal kitlesindeki kadın ve erkeklere mesaj iletilmiştir.
2) bu konuda cahil olan kesimin bilinçaltına nüfuz edilip orada kürtajla ilgili korku ve suçluluk duygusu enjekte edilmiştir.
3) bu zihinsel dönüşümden etkilenmeyenler için mahalle baskısı yaratabilecek bir mekanizma yaratılmıştır.
4) uludere katliamı gündemi bertaraf edilmiştir.

(bkz: durmak yok yola devam)
insan denen canlının özel hayatına, özel hayatını ilgilendiren kararlarına ve sonuçlarına, sonuçlarına karşı gerçekleştirecekleri eylemlere saygısı olmayan ve bu kişinin sadece ve sadece kendisini ve partnerini bağlayan, kendisine ve partnerine karşı sorumluluk oluşturan girişimlerin önünü kesmek amacı ile yapılmış, akıllarınca kötü buldukları şeyi dolaylı yoldan sonlandırma adına aldıkları karardır. özele girerek engellemek yerine eylem sonucunda çocuk sahibi olmak istemeyenlerin nasıl çocuk sahibi olma riski olmadan eylemi gerçekleştirebilecekleri konusunda kusursuz ve açık bir zihniyet ile bilinçlendirilmesinin daha kesin bir çözüm olacağı durumdur.