kürtlerin yok sayılması sorunu

kürtler dediğimiz şey sanıyorsam milyonlarca farklı bedende yaşayan ama bir şekilde ortak bir kolektif bilince sahip mutantlar olmasa gerek. * * * * * * * kürt sorunu olsa olsa böyle bir şeydir. ** * * * * * *
türklerin yok sayılması kadar vahim olandır!
birikim dergisinin 188. sayısında mesut yeğen tarafından türk milliyetçiliği açısından derli toplu ele alınmış konudur.

türklük ve kürtler: bugün http://www.birikimdergisi.com/birikim/de...
şahsen bu mümkün değil, onlar unutulamaz. neden derseniz: bizim mahallede soyulmayan ev kalmadı. hırsızların hepside kürttü.
konu üzerine yapılan araştırmanın ülkemde bir yabancı adında tavsiye edebileceğim bir kitabı mevcut.
http://www.avestakitap.com/urun_11931_Av...
1988 yılında saddam hüseyin tarafından iranla birlikte, kendisini arkadan vuran kendi ülke vatandaşlarına* * kimyasal silah kullanarak, o anda 5.000 kişinin ölümüyle sonuçlanan olay sonucu o bölgede yaşayan kürt kökenli kişiler ülkemiz sınırına kaçmıştır. kızılay başta olmak üzere sivil kuruluşlarının da devreye girmesiyle sınır kapıları açılmış, bu kişiler yurda alınmış, ev verilmiş, aş verilmiş, iş verilmiştir. oradan kaçarak hayatını kurtaran ülkeye minnettarlıklarını kanla, mermiyle, nefretle ödeyen insanlar hala ezik hala yok sayılmaktadırlar. unuttukları şey şudur: etnik köken olarak yaşayan gürcü, laz, ermeni, göçmen hiçbir vatandaşımız "ne mutlu türküm diyene" demekten utanmaz, kendi dillerinde eğitim talep etmez, kendilerini temsil eden paçavraya sahip olmaz. kan dökmezken sözde yok sayılan bu ırk, barış ve demokrasi kılıfının altında kanla nefretle hak aramak istemektedirler. keşke gerçekten böyle bir sorun olmasa ve gerçekten yok olsa hepsi... işte o zaman böyle bir sorun kesinlikle kalmayacak.
bırak bu işleri gece gündüz kendi adlarına boş boş propaganda yapıyorlar .
aynı eğitimi alabiliyorlar . aynı okulda okuyabiliyorlar dillerini istedikleri yerlerde konuşabiliyorlar .
bir devlet açılsa bir tanesi bile gidip oraya yaşamaz gelip boş boş konuşmasınlar yok efendim niye kendi dilinde eğitim almıyorlar ulan hey insan evladı sen ta elin gelen ülkeleri gelsin
tr 'de ben şuyum şu dilde eğitim alabilirim

sana güzel bir örnek vereyim benim sınıfımda katolik bir qız vardı kız din kültürü dersine girmiyordu kimsede birşey demiyordu ben hristiyanım diyordu bırakıyorlardı
daha ne versinler

gündemi rahatsız etmek milletin aklına boş boş şeyler sokmaktır amaç tr de okuma yazmanın düşük olduğu bir ülkede herkes herkesi kandırıyor ..
kendi dilinde, doğru düzgün bir üslupla, adamakıllı bir argüman üretemeyen yurdum insanları tarafından yapılan ötekileştirmedir.

(bkz: üstteki yazar)
(bkz: ulan hey insan evladı sen ta elin gelen ülkeleri gelsin tr' de ben şuyum şu dilde eğitim alabilirim)
(bkz: benim sınıfımdaki katolik qız)
(bkz: daha ne versinler)
eskisi kadar yok sayıldıklarını düşünmüyorum. öyle sayanlar varsa bile ırkçılığın dik alasını yapıyorlar, farkında bile değiller. son toplumsal olaylarla birlikte anladık ki bizi birbirimize düşüren tamamen ana akım medyadır. yıllardır kürtleri, toplumun diğer kesimlerine nasıl tanıttıklarının farkına vardı artık insanlar. ha dersiniz ki terör olayları ne olucak diye, onu da izah edeyim. bakın, son barış sürecine.. kimse terörden bahsediyor mu etrafınızda? iktidarı bırakın, en yakınınızdaki kürt arkadaşınız size barışın geleceğine inanıyor ve sizin samimiyetinize inanıyorsa olay tamam demektir. bu ülkede kürtlerin türklerin çerkezlerin ermenilerin vs sorunu yok, bu ülkede farklılıkların birlik olamama sorunu var. tıpkı eşcinsellerle heterolar gibi.
olmayan sorundur.

1- çok fazla insan tanımış (hem kürt , hem türk) biri olarak net olarak söyleyebilirim ki , halkların düşmanlığı medyanın bir uydurmasıdır.
2- evet kürt düşmanı olan türkler ve türk düşmanı olan kürtler var , fanatiklik boyutunda milliyetçiliğin bir tür ruh hastalığı olduğunu söyleyebiliriz.
3- türkler kürtleri tanımıyor ve genel de ''ben kürt'' sevmem diyen türklerin aslında tanıştığında bir fark olmadığını görmesi de mutluluk verici oluyor.hani bir klişedir ama gerçekten aynı toprakta yaşayan halklar olarak tabi ki de kardeş olacağız , tabi ki de benzeyeceğiz. tekrar söylüyorum , bu ayrımcılığı yapan şey devlettir.(bkz: bölücülük) (bkz: akp)
4- gerçekten kötü niyetli olan kürtler de var , bu tarz kesim ruh hastası olmayan kürtler tarafından da sevilmiyor.bahsettiğim kürtler sürekli ''biz devletin ikinci dili şu olsun , okullar da bize özel öğretmen gelsin , kendi mahallemiz olsun '' kısacası özerklik iddia eden ve dahası pozitif ayrımcılık görmediğinde ezildiğini ve görmezden gelindiğini iddia eden kesim oluyor.devlet bize bakmıyor , kürtlüğümüzü yaşayamıyoruz tarzı şeyler söylüyorlar.hak iddia etmekte sıkıntı yok diyebilirsiniz , evet yok.ama olay ben özgürüm kısmına gelindiğinde , türkler de ben özgürüm diyor.hatta bu kesim ''ben türküm'' demeyi ırkçılık olarak görüyor , ama kendisi ''ben kürtüm'' diyince hakkını savunmuş oluyor.yani ortada bir ikiyüzlülük var , sen empati yapılmadığını iddia edip kendin benzer bir sosyal ayrım yaratıyorsun. ki muhafazakar olmak için muhafaza edecek bir kültürün olması gerekiyor ve olayı kürt milliyetçiliğine getirdiğiniz de çok farklı bir kültürel birikim olmadığını görebilirsiniz.ki dahası , bu coğrafya da muhafaza edilecek inanılmaz bir kültür ya da sosyal birikim yok.burada da yine ülke politikasını neden olarak sürebiliriz.insanların bilerek aç bırakıldığı ve okumaktan alıkoyulduğu bir ülkedeyiz.hayatında uçak bileti alamayacak yaşlı kadınların , havaalanı yapıldı diye sevildiği bir ülkedeyiz.

bakın kötü niyetli insan her kesimde vardır , ama bunu o kesimin her üyesine yıkamazsınız.kürtse kürt , insan insandır diyebilmek gerekiyor.

ki artık öyle bir devir ki , gerçekten kimsenin umrunda değil bir başkasının etnik kökeni.büyük şehirlerde bu özellikle görülebilir(ankaradayım) , herkes iş , para , kariyer derdinde.kimse a sen doğulusun , sen bilmemnesin demiyor.seviye düştükçe muhabbet de değişiyor tabi ama o gelişmemiş ülkelerin kaderi.birisi daha hala ''dövlöt bize bağmiir '' dediğinde sinirleniyorum , elimde değil.devlet kimseye bakmıyor be efendi anlayamadın mı halk umrunda değil? diye cevap veresi geliyor insanın.

hala fakir edebiyatı yapıp , intikam arayışına giren parazit türü kürtleri de psikolojik destek almaya götürün.kürtleri yok sayan falan yok , varsa da benim gibi her azınlığa destek olmaya çalışan kardeşlerin hakkını yememek adına bunu genellemek doğru değil.

(bkz: empati)
kürt sorunu yoktur diyen arkadaşları şöyle bi diyarbakıra, şırnağa alalım hevaller, ayhh pardonnn yhaa sahii siz orayaa gelemiyodunuzzz dimağğğğğ, olduuu yakşamlaarrrrr