leighton meester

zamanında house md, 24, entourage gibi yapımlarda rol alsa da asıl ününü gossip girl'deki blair waldorf ile kazanan, 1986 doğumlu amerikalı aktris.

biraz buruk bir hayat hikayesi vardır : tüm ailesi uyuşturucu satıcılığından hapis yatmakta ve leighton'da bu zaman diliminde hapishanede doğmuş ve 3 aylıkken diğer akrabalarında yetiştirilmiş. hayata böyle 1-0 başlayıp böyle başarılı olması da ayrı bir hollywood filmi tadında. kendisi birkaç ay önce the o.c.'nin seth'i adam brody ile evlenmiş- dizide canlandırdıkları nerd ve queen b hiyerarşisini de hayali de olsa yıkmışlar, sevimli bir çift olmuşlar (aslında olmamışlar ama iyi dileklerimizi diliyoruz...)

yeteneğine sözüm yok zira kendisi her rolde başarılı, dandik bir korku filminde oynamıştı orada bile o rezil metalci kız tiplemesine rağmen iyiydi. kendisine tanınırlığı kazandıran blair rolü şu genç yaşta kariyerinin zirve noktasıdır, bu saatten sonra dilerse shakespeare'in ophelia'sını oynasın yine bunun üzerine çıkamaz, çıkayamacaktır zira gerçekten hakkını vermiştir. ayrıca kendisinin birkaç müzik denemesi var ki, rol arkadaşı taylor momsen kadar sükse yapmasa da gayet dinlenebilir, hoş parçalardır.

somebody to love:


good girls go bad:


inside the black :