lgbti'lerin gücünün hafife alınmaması gerektiğinin öğrenilmesi

hafife alınmaması gerekenin, özgürlük söylemi olduğu kanaatindeyim, yoksa salt lgbti demek doğru olmayacaktır, lgbti de bunun elbet bir parçasıdır, belkide en önemli...
eğer bu güçten kastımız hdpyi barajı aşırtan güç ise abartılmış bir güçtür.hdpyi barajı aştıran temel unsurlar muhafazakar kürt oyları ile chp tabanlı olup akpnin tek başına iktidara gelmesini istemeyen kesimdir.
vallaha ben lgbtilerin gücünden bahseden siyasetçi görmedim.teşekkür eden de yoktu.
ben mi kaçırdım yoksa.?
çoğunluk gece yat sabah unut öğlen cuma mesajı paylaş zihniyetinde olduğu için öyle bir gücümüz yok şuanlık...
selo'nun "bize oy verenleri mağdur etmeyeceğiz" kıvamında bir söylemde bulunduğuna şahit oldum. elbette böyle yobaz bir ülkede çıkıp "eşcinsellerin düğünlerine nikah şahidi olacağım" demesini bekleyemeyiz. bence bu bile çok güzel. çok güzel değil hatta çokzel.**
gücünü teröristlere oy atarak gösterecekse hiç göstermesindir.
siyasi konuma bakacak olursak.
bilemiyorum çok fazla şey ironi.
her parti yalandan da olsa bizleri dile getirdi ve sahtekarlıkları bizi hiç şaşırtmadı.
bu oy oranın da bizlerin, kadınların, sol kesimin de bayağı bir etkisi olduğunu düşünüyorum.
partiler bizi görmezden gelirken ki biz çok fazla iken bir parti bize çok fazla destek verdi. bu ne kadar çok inandırıcı gelmese de.
bu oranda etkimizin olduğunu kesinlikle düşünüyorum çünkü bizler için bir şeyler yapacak ümidi olan çok fazla lgbti bireyi var.
amma velakin bizleri dile getirenleri de, sözde destekleyenleri de gördük.
ideoloji olarak evet ama lgbti haklarında hiçbir siyasi parti bana samimi gelemiyor. kullandıklarını düşünüyorum.
göreceğiz.

ve evet bizler sandıkları kadar zayıf ve azınlıkta değiliz. farkında olmadıkları ve görmezden geldikleri her yerdeyiz. boyun eğmeye, onların kurallarına karşı kendimizi gizlemeye ve kaçmaya baş kaldırıyoruz. en azından olabildiğince çalışıyoruz bunun için.
biz bir oldukça bizlerin hareketlerinin bir çok şeyi değiştirebileceğine inanıyorum.
bu ümit ne kadar en azından benim içimde olsa da insanlar bizleri öldürme düşüncesi ile baktığı için bu dediğim kadar kolay olamıyor maalesef.
dediğim gibi. bir ümit.
ümidimizi kaybettiğimiz zaman daha fazla öleceğiz. ümidimizi kaybetmeyelim.
ne yönelimlerimiz ne de kimliklerimiz bizi onların pis işlerinden daha leş bir şey yapar.
onlar yaptıkları her şeyin arkasında yönelimleri ile duruyorlar. bir çok insanın suçu, günahı bayrak ile ört pas etmeleri gibi.
tecavüzcü bir tecavüzcüydü ama farkında değillerdi bir tecavüzcünün heteroseksüel bireyden çıktığının. ve farkında değillerdi aslında bizlerin bu lanet işlerin içinde hiç bulunmadığımız halde kötü olmadığımızın.
bir katilden, bir tecavüzcüden farklı tutmadılar bizi bu zamana kadar.
insanların tek isteği özgür bir yaşam.
kimse ile zorla birlikte olmuyoruz ya da birilerini bıçaklamıyoruz. istediğimiz bedenlerde, istediğimiz bedenlerle hayatımızı sürdürmek istiyoruz.
eğer bu aşk karşılıklı ise, kime ne?
sana ne?
lgbti kişilerin gücü hafife alındığı hiç düşünülmemiştir sadece kullanılmıştır; bilmem kaçıncı bölgeden aday gösterilerek.
bu seçimlerin lgbti'lerin gücüyle kazanıldığını söylemenin biraz fazla iyimser olduğunu düşünüyorum. evet hdp lgbti'lerle ilgili en doğru politikalara sahip partidir şu an türkiye'de ama bunu bu seçimlerde pratikte yeterince gösterdi mi derseniz bence kesinlikle göstermedi. burada araya oy kaygısı girdi. tüzüklerinde parti içinde %10 lgbti temsiliyeti ilkeleri olmasına rağmen millet vekili adaylarında bunu göremedik. çok sembolik bir lgbti millet vekili adayıyla seçimlere girip bu ilkeliliklerini görünür kılmaktan çekindiklerini söyleyebiliriz. ama diğer partilere nazaran lgbti'lere en çok önem verenin hdp olduğundan da ben tamamen eminim. bu kararlarını meclisteki vekilleriyle yerine getirmeye çalışacaklarını da düşünüyorum. ama bugün gördüğümüz lgbti'lerin gücü değil barış söyleminin gücüdür kesinlikle. bu kadar kutuplaşmış bir ülkede birlikte yaşamanın mümkün olduğunu göstermenin zaferidir.

bugün hdp'nin barajı geçtiği kesinleştiği zaman halay isteğiyle yanıp tutuşan bünyemi tatmin etmek için kendimi sokağa attım. paris'te yaşadığım için sokakta halay bulma ihtimalimi oldukça düşük görüyordum ama buldum. epey kalabalık bir seçim kutlaması vardı ve bu kutlamaya gökkuşağı bayrağının da dimdik dahil olduğunu görünce çok sevindim ve bana türkiye'de ikinci sınıf vatandaş statümün yok olabileceği gazını verdi yine. işte bu güzel bir tablodur arkadaşlar. buna tüm gönlümüzle sevinebiliriz.
white wine canım sen bir başlık altında nasıl birden fazla hataya düşebiliyorsun? yalancılığı geçtim orda seninle lafa girmeyeceğim lakin yazılanlarıda doğru okuyabilsen. bu önyargın niye? kime? selahattin demirtaş demedi bak hdp cephesi dedi gözlerini dört aç öyle bak ama. he bir de lütfen rica ediyorum laf sokmaya çalışmadan önce bi kaç prova yaparmısın?
bak kendince özgür birey. yalaka kelimesini sevmem lakin seviyene düşmek istemiyorum. arka planda da olsa şimdilik teşekkürlerini iletmeleri bile yetiyor hem sen zeki adam diğer partilerin ağzından en ufak bi lgbt hakkında teşekkür duyabildin mi?
ama tabi sen süper zeka sen dahi. zaten seni çekemediğimiz için sana karşı saf tutuyoruz.
lgbtilerin elbette özgürlükçü bir bakış açısına sahip olması ve oyunu da bu yönde kullanması beklenir. henüz türkiyede belki hdp dışında fazlaca telaffuz edilmesek de homofobik bir partiye vermemiz beklenemez. bu seçimde oylar belirli bir partiden ziyade akp diktatörlüğüne karşı verilmiştir. zaten bizlerin baskıcı, tutucu, kısıtlayıcı bir iklimde yeşerip, yağmur yağdırıp, güneş gibi doğup gökkuşağıyla farkımızı yaratmamız beklenemez. o yüzden lgbti belki şimdilik gizli bir güçtür ama lobi olarak anılmaları bile birilerinde korku yaratmaktadır. düşünün ya en az üç çocuk sahiplenip hepsini gay yaparsak. *