life is strange

beni benden alan episodelar şeklinde yayınlanan ve kullanıcı seçimlerinin geçmişi,anı ve geleceği etkilediği video oyunu.oyunun geliştiricisi olan dontnod entertaintment'in geleceği çok açık.oyunda 18 yaşında fotoğraf bölümü öğrencisi max'i kontrol ediyoruz.max ilginç bir şekilde zamanı geriye alabildiğini fark ediyor ve olaylar gelişiyor.soundtrackler harika.oynayın oynatın efenim.
final bölümü, yani 5. bölüm yayınlanan oyun. bakalım 1 ay beklemeye değecek mi.
final bölümünü bitirdiğim oyun.

--- spoiler ---
çok mu kısaydı ne?
zamanda yolculuk ve gerçekliğin parçalanması çok iyi işlenmiş. neyi değiştirirsek değiştirelim, bunun daha kötü şeylere sonuç vermesi, geri dönüp düzelttiğimizde farklı öğelerin parçalanması, alternatif gerçeklikler arasında kaybolduğumuz ve kabus sahneleri fazla iyiydi. ayrıca sadece tek bir odadan tüm geleceği değiştirmeye çalıştığımız kısımlar çok güzeldi, tüm detayların işleyişte ne kadar önemli olduğu. yine de hikaye, pek iyi değildi. belki ben chloe bizi ne kadar boka sürüklese de kendisine olan aşkımdan ve lezbiyen ilişkilere olan sempatimden kendisini kurtarmayı seçtim, kız için kocaman kasabayı yok ettim yani boru değil. ama yine de bu sezonun bize söylediği bir şeyleri ne kadar değiştirirsek değiştirelim kaderden kaçamayacağımız. kelebek etkisi ve kaos kuramının gerçekliğin ve zamanın işleyişini daima parçalayacağını, bu yüzden bir şeye müdahele etmememiz gerektiğini, kısacası chloe'nin okul tuvaletinde vurularak öldürülmesine izin vermemizi dikte eder gibiydi, yine de ben yapmadım. sikerim kuantumunu, yaşasın chloe.
--- spoiler ---
zamanı geri alma üzerine kurulu , hikaye odaklı ve seçimlere göre şekillenen muhteşem oyun. oyunda baş karakterler max caulfield ve chloe price 'in bir hafta içinde başından geçen inanılmaz olaylar konu alınıyor. oyun seçimlere dayalı olduğu için her oynayışınızda size farklı bir oyun sunuyor.

--- spoiler ---

oyunun son bölümünde size sunulan seçeneklerden dolayı kafayı yiyebilirsiniz

--- spoiler ---

oyun beş bölümden oluşuyor ve ayrı satılıyorlar. yakın bir zamanda oyunun ilk bölümü oynamak ücretsiz oldu. mutlaka denemelisiniz
harika bir hikaye ve kurgu. kendim yaşıyor gibi heyecanlanmıştım oynarken. max'in okuduğu okulla da benzer bir konumda olunca ister istemez kaptırmıştım kendimi baya. her bölüm bir what the fuck çekmeniz garanti. telltale oyunlarına göre daha bir belirgin seçimlerinizin sonuçları ayrıca.

--- spoiler ---

chloe'yi öptüğümüz sahne çok tatlıydı.
warren da çok tatlıydı, chloe'yi seçtiğim için öldü sanırım, üzdü.

--- spoiler ---
dünyanın en güzel oyunu. o kadar çok seviyorum ki, hala özlüyorum. her yerim life is strange anılarıyla doluymuş gibiyim. en yakın arkadaşımın doğum günümde yaptırdığı "this action will have consequences" bez çantasına ölesiye sarılmak istiyorum.