loranahmes2

yeni sözlük yazarımız. kurduğu cümleler gayet okunası. beğendim. aramıza hoşgeldin.

(bkz: askk )
candır.eski dosttur kalemi sağlamdır.zamanın da kelek yapılmıştır.umarım affeder.

disa xêr hate
son günlerde sözlüğe düşmüş en parlak yazarlardan birisidir.
bundan kastım, pırıl pırıl, başarılı, gelecek vaadeden birisi olması, yoksa kimse bir art niyet aramasın. haa kendisi aynı zamanda yumurta gibi çocuktur falan, orasını da artık ben bilmem beyi bilir.
girdiği entryler olmuş ayva tadında. bünyede hoş bir etki bırakıyorlar. her biri kıvrak bir zekanın ve belli bir edebi birikimin demlenmesiyle ortaya çıkmış bir yeteneğin ürünü.
naçizane, sözlüğün iyi bir yazar kazandığı kanaatindeyim.
tanımaya başladığıma "bencilce" çok sevindiğim yazar.* dahi anlamındaki de edatını ayrı yazması bi yana entelektüel'i bile tel "l" ile yazıyor bi kere... hem sahip olduğu diaspora bilincini çok da güzel ehlileştirmiş. öyle kimseden yana olmak "zorunda" hissetmeden ama kendi tarafsız alanınına da tecavüz edilmesine kesinlikle izin vermeyen duruşu; kürk mantolu madonna'yı kurbalağalara bakmaktan gelen yakup kafasıyla okuyan "yengeç" ruhu ve "mahmut"uyla bin yaşayası güzel kalem.
en sevdiğim yazar, her şeyden öte abi...
kendi derdi, kendine yetmiyormuş gibi bir de benimkileri dinler, taktik verir ve bunu yaparken hiç zoraki şeyler söylemez, gönüldendir.
ben de biraz emek verirsem, belki de ünvandaş olacağız, aynı yerlerde çalışacağız belki...
yazdıklarını okurken sürekli içinde bulunduğum hissiyat:

(bkz: ay ben gülerim)

bir süre sonra gelen edit:

(bkz: ay ben severim)
lanorhanahmet2 diye nick mi olur ya , derken nickinin o olmadığını gördüm.
yazılarını çok okuma fırsatım olmadı ama garip bi anarşizm enerjisi var , bir baba nasihati vericem ona "olaylara karışma"
yaratıcılığıyla beni güldürüp beni de yaratıcılığa teşvik ediyor. güzel bir hayalgücü, iyi bir ademoğlu. ancak ortaya fikir atıp atıp hiç yazmadığı görülmektedir. yaz. summer.
sözlükte olduğunu görünce dürtemeden duramadığım...
şimdi gidiyorum ama yine geleceğim, yine dürteceğim elimde değil. *
beni tanıdığına pişman ama, hâlâ çok geç değil.
sıkı yazardır. sözlükte tanışıp kazandığım cevherlerden biri. cümlelerinden iyi bir birikimi olduğunu ve donanımını görürsünüz zaten. akıllı, makul ve utangaçtır. iyi yetiştirilmiş bir evlat, belli. saygılı ve efendidir. ayrıca atamam merkeze yapılmazsa eş durumundan merkeze gelebilmem için bana nikah sözü verdi. ( aha, burayı milli eğitim okur mu ki?)