lucy

kadının karnına yerleştirilen uyuşturucunun patlaması sonucu, kadının beyninin %100 unu kontrol edebildiği film. vaktiniz varsa izleyin,beklentinizde çok olmasın ama.
insan ırkının kendini "en zeki" sanmasının yanlış olduğunu ve yunusların beyninin %20'sini kullandığını belirtmiş olup insanın geçmişten günümüze kadar beynini kullanma kapasitesini %10'a kadar aktardığını ve bundan sonraki yüzdelik dilimlerde nasıl olacağı hakkında çekilmiş bir bilim-kurgu filmi.

+beyninin %20'sini kullanabilen bir insan düşünün?
+düşünemezsiniz çünkü, beyninizin %10'unu kullanıyorsunuz. düşünebileceğinizden öte.
+einstein beyninin %15'ini kullanıyordu.

filmde konusu geçen cph4 denen bir madde vardır, bu maddenin 4 paketi ile beyninin %100'üne erişebiliyor lucy denen karakter. cph4 denen maddeden, kadınlar hamileliğinin 6. ayında çok ama çok küçük bir miktar üretiyorlar, bu madde karındaki canlının kemiklerini oluşturmasını, yaşamsal fonksiyonlarının oluşması için gerekli enerjiyi içeriyor. aynı zamanda atom bombası gücündedir.

+1 nöron = nefes almaya başlarsın
+2 nöron = hareket etme kabiliyetini kazanırsın

cph4:


ve filmde insanoğlunun ölçmede birimleri yanlış aldığını söylüyor, birimi "1" olarak aldıklarını ve aslında matematiğin hiç olmadığını, alfabenin vs. hiç olmadığını söylüyor, tek gerçek birimin "zaman" olduğunu söylüyor. zaman yoksa kimse yok, zaman yoksa hiçbir şey yok.

ve filmde çok hızlı bir nesnenin görünmez hale geleceğini söylüyor.

ve kadın beyninin %100'ünü kullanabildiği zaman, geçmişe gidiyor, en geçmişe, big-bang'e kadar gidiyor, evrenin yaratılışına kadar. aynı anda birçok yerde bir anda, bir saniyede olabiliyor. resmen tanrı gibi bir şey oluyor.


-- alıntı değildir --
izlemediğim film.

filmi geçtim de kim çıkarıyor arkadaş bu beynimizin yüzde 10'u kullanıyoruz saçmalığını! kesin, dünya güneşe bir santim daha yakın olsa kavrulurduk diyen adamın parmağı var bu işte! eğer film de bu yüzde 10 saçmalığının üzerine kuruluysa bilimkurgu değil olsa olsa fantastik olur.