macbook air

bu bilgisayarı aldığım güne lanet olsun. starbucks'ta oturmam (doğrumu yazdım diye de google'a baktım düşünün yani), latte fatte çitipiti natte sevmem, dedikodu konusunda şu sıralar kısırım, gri renk ise hiç sevmem.
peki ne şeyime aldın derseniz. tamamen marka alışkanlığı. imac ile başlayan serüven macbook air ile devam etti ama yanlış oldu. önceki macbook'larımda oyun filan oynayabilirken bununla o işlere hiç giremiyorum. doğuran inek gibi bağırıp kızarıyor. macbook pro alacakmışız yanlış yapmışım. neyse işimizi şimdilik görüyor lakin 25 senelik apple serüvenimin sanırım sonuna bu bilgisayar ile geldik.
macbooklar oyun amaçlı üretilmemiş cihazlardır. oyun amaçlı windows tabanlı bilgisayarları öneririm. hatta ultrabook falan iş görür.

kişisel kullanım amaçlı macbook air kullanıcısıyım. 13,3 inch gayet güzel boyut, sırt çantama atıp her yere götürebiliyorum. sessiz çalışıyor, yazması güzel, iphone ile dosya transferi için ek bir aparat vs ihtiyaç duymamak işi kolaylaştırıyor. hatta oynadığım basit oyunları da oynayabiliyorum (football manager, civilization vs). ama oyun ihtiyacını en iyi windows bilgisayarlar gideriyor.