mersin

türkiyenin istanbuldan sonra en kozmopolit şehridir.hele ki yaz mevsimi gelince 33 plaka oranı yüzde 30 lara falan düşer.memlekettir candır.
aynı zamanda trabzonun akçaabat ilçesine bağlı bir köyün ismi.
erkekleri genelde çok yakışıklı olur mersinin...
erkekleri güzeldir, genellikle ayıdır, hoşturlar. paris gibi memlekettir vesselam. *

birde;

(bkz: kerebiç)
memleketimdir, hiçbir şeye değişemezdim. lakin üniversiteyi konyada okudum, halen ayrılamadım buradan. memleketimden daha çok sevdim konyayı. evet hem de konyayı. uzun uzun düşündükten sonra (kalın kafalıyım da biraz anca anladım) aşık olduğum insan buradaydı. bu sebeptendir sanırım ayrılamıyorum bu bozkırdan. heryerde izler, anılar. ehem işte böyle sikten bir durum. neyse mersinimin atom denen içeceğini de unutmayalım. duydum başka şehirlerde de varmış, denedim oralarda da. fakat mersinde kushimato sokağındaki atomcudan içmeden gitmeyin derim. bir de viranşehir mahallesindeki roma dondurma. enfestir damla sakızlı, karamelli ve balbademli dondurması.
yanılmıyorsam adı cezerye olan çok güzel birşey tattığım güzel şehir.
tabi bir de cezeryemiz vardır. mersindeyken çok az yediğim ama üniversitedeyken her memleketten dönüşümde 3-4 paket arkadaşlara getirdiğim, havuçtan yapılan ve en iyisini de dondurmacı halilden temin edeceğiniz, rivayetlere göre afrodizyak etkisi olan hoş bir tatlıdır. alakasız olarak şunu da ekliyim " evet " yada " hee " denmez mersinde " heye " denir.
kanımca türkiye'nin en büyük eşcinsel nüfusuna sahip ili. (nerden biliyorsam, sanki istatistik tuttum)
beni benden geçiren şehirdir. hep orada olmak isterim, bir yarım hep ordadır. istanbulda yaşarsın ama en az ayda bir ordasındır. tek başına orada yaşamanın bana inanılmaz derecede korkutucu ve ıssız geldiği, her yerde tanıdık birilerine rastlayabileceğiniz güzel bir şehir. eşcinsel oranı oldukça yüksek bir şehirdir. hayatımda bu kadar çok uzun ve yüksek apartmanları denizin hemen yanı başında gördüğüm şehirdir. viranşehirdeki roma dondurmacısı harikadır. dondurmacı halilde de mersinin yerel lezzetlerini tadımlayabilirsiniz. ahh mersin ahh. * * *
bu kadar çok ayıcanın övmesinden sonra, mersini görmemiş diğer ayıcanların meraklarını kamçıladığını düşündüğüm gizemli süpersonik şehir.
mersin'in ender yerlisi olarak (2 milyon nüfusun 1.8m'i göçtür) edilen iltifatları üstüme alıyorum öncelikle ve teşekkür ediyorum. şu an orada olsanız muhtemelen direk sublimleşir yok olursunuz. ve belirtildiği üzre şu an bizim yazlığın otoparkı birleşmiş milletler otoparkı gibidir ve 33 plaka neredeyse yoktur. çok sıcak olması ve niteliksiz göçün oluşturduğu rahatsızlık dışında bir sıkıntısı yoktur.

yine daha önce belirtilen istatistiği de doğrulayayım evet orana vurunca gey nüfus patlaması vardır. ancak.... akşam pazarı gibidir. çöptür kalanlar. 200 kişiden 10 tane 'normal' insan bulabilirsiniz. uyarmadı demeyin. bear arkadaşlar için özel yazıyorum ki, şu aylarda tüm arap yarım adası buraya tatile geldiğinden size bolca malzeme çıkabilir.

sevgiler, saygılar.
bazı ayıları motordur. 70 lik amcalardan 18 lik oğlanlara aynı gün içinde servis çekenleri mevcuttur efenim... * * * *
finaller öncesi -ki 2 ocakta başlıyor-, yeni yıl zirvelerine(istanbul,ankara vs.) katılmamın imkanı olmadığı gibi, bu şehirde de zirve, toplantı vs. olmadığı için yeni yıla hetero arkadaşlarımla girmeyi planladığım şehrim.
her yaz teyzemlere geldiğim ve özellikle silifke yolu üzerindeki yapraklıda muhakkak haftasonunu geçirdiğim güzel kent. susanoğlu gibi yerler her yaz muhakkak vakit geçirdiğim yerlerdir.
şuan kendisinde bulunduğum,doğum yerim olan.senede en az iki üç kez geldiğim şehir.
güzelim denizini ve doğasını yazlık sitelere kurban vermiş, harap şehir. öylesine kötü ve çarpık bir yapılaşma vardırki kilometreler boyunca 15-20 katlı apartmanları tarlaların dahi içinden fışkırırken görürsünüz. onlarca yıldır devam eden kötü belediyecilik ve para hırsına kurban gitmiştir mersin. yazın yazlıklara hücum eden nüfusu kaldıramayan mersin'de, denizin rengi bildiğiniz kahverengidir. kent merkezinin onlarca kilometre dışında bile uyduruk bir sürü site olduğu için deniz bir türlü temiz kalmaz mersin'de(buna birde sanayiyi ekleyin). son 15 yılda güneydoğudan alınan yoğun göçte şehrin altyapısını ve sosyal hayatını yaralamıştır. yazlıklar öyle abartıldığı kadar türkiye karması değildir. mersin'de siteleri en çok adanalılar doldurur. sonra sırasıyla antep ve kayserililer gelir. tabi birde ege ve akdeniz'in pahalı beldelerinden ev alamamış ankaralı memurlar vardır ama onlar azınlık kalırlar. son yıllarda şehre arap ülkelerinden yoğun bir ilgi vardır. 2013 yılında mersin'de yapılacak olan akdeniz olimpiyatları mersin'in altyapı sorunlarını çözmesi için son şans olabilir. herşeye rağmen mersin, bir akdeniz kentidir ve güzeldir. memleketim adana'nın deniz kıyısında oturan hırpalanmış kızkardeşidir o.

ps: tantuni yiyin...
sıcaktan bunaldığımız, iyice kavrulmaya başlayan il.
  • /
  • 3