mersin

güzelim denizini ve doğasını yazlık sitelere kurban vermiş, harap şehir. öylesine kötü ve çarpık bir yapılaşma vardırki kilometreler boyunca 15-20 katlı apartmanları tarlaların dahi içinden fışkırırken görürsünüz. onlarca yıldır devam eden kötü belediyecilik ve para hırsına kurban gitmiştir mersin. yazın yazlıklara hücum eden nüfusu kaldıramayan mersin'de, denizin rengi bildiğiniz kahverengidir. kent merkezinin onlarca kilometre dışında bile uyduruk bir sürü site olduğu için deniz bir türlü temiz kalmaz mersin'de(buna birde sanayiyi ekleyin). son 15 yılda güneydoğudan alınan yoğun göçte şehrin altyapısını ve sosyal hayatını yaralamıştır. yazlıklar öyle abartıldığı kadar türkiye karması değildir. mersin'de siteleri en çok adanalılar doldurur. sonra sırasıyla antep ve kayserililer gelir. tabi birde ege ve akdeniz'in pahalı beldelerinden ev alamamış ankaralı memurlar vardır ama onlar azınlık kalırlar. son yıllarda şehre arap ülkelerinden yoğun bir ilgi vardır. 2013 yılında mersin'de yapılacak olan akdeniz olimpiyatları mersin'in altyapı sorunlarını çözmesi için son şans olabilir. herşeye rağmen mersin, bir akdeniz kentidir ve güzeldir. memleketim adana'nın deniz kıyısında oturan hırpalanmış kızkardeşidir o.

ps: tantuni yiyin...
aynı zamanda trabzonun akçaabat ilçesine bağlı bir köyün ismi.
mersin'in ender yerlisi olarak (2 milyon nüfusun 1.8m'i göçtür) edilen iltifatları üstüme alıyorum öncelikle ve teşekkür ediyorum. şu an orada olsanız muhtemelen direk sublimleşir yok olursunuz. ve belirtildiği üzre şu an bizim yazlığın otoparkı birleşmiş milletler otoparkı gibidir ve 33 plaka neredeyse yoktur. çok sıcak olması ve niteliksiz göçün oluşturduğu rahatsızlık dışında bir sıkıntısı yoktur.

yine daha önce belirtilen istatistiği de doğrulayayım evet orana vurunca gey nüfus patlaması vardır. ancak.... akşam pazarı gibidir. çöptür kalanlar. 200 kişiden 10 tane 'normal' insan bulabilirsiniz. uyarmadı demeyin. bear arkadaşlar için özel yazıyorum ki, şu aylarda tüm arap yarım adası buraya tatile geldiğinden size bolca malzeme çıkabilir.

sevgiler, saygılar.
finaller öncesi -ki 2 ocakta başlıyor-, yeni yıl zirvelerine(istanbul,ankara vs.) katılmamın imkanı olmadığı gibi, bu şehirde de zirve, toplantı vs. olmadığı için yeni yıla hetero arkadaşlarımla girmeyi planladığım şehrim.
şuan kendisinde bulunduğum,doğum yerim olan.senede en az iki üç kez geldiğim şehir.
fazla küçük olmamasına rağmen sıkıcı bir şehir. zaten çarpık kentleşmeyle içine edildi iyice. ayrılacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum.