metamfetamin

amerikanın başındaki en büyük bela olan kimsayal uyuşturucudur kendisi.evde kurabiye yapabilen bir insanın yapabileceği söyleniyor.devamlı kullanımında diş çürükleri ve diş dökülmeleri gözükür.ağır depresyon da cabası.bildiğim kadarıyla başta amerika olmak üzere peynir ekmek gibi gidiyor.
http://www.doktorsigortasi.com/resimler/...
http://www.dodokolik.com/resimler/icerik...(bazi metamfetamin kullanıcıları)
meth olarak da biliniyor. hatta meth daha yaygın olarak kullanılan adı.
yapımı içinse birkaç soğukalgınlığı ilacı, eter ve birkaç tane daha basit madde yeterli oluyor. ancak yapımı gayet tehlikeli.

heh, bir de adamı sikip atıyor. orası ayrı mevzu. "o yeee! kafa olcaam bab!" düşüncesiyle aldıktan ve sonra bunu birkaç defa daha tekrar ettikten sonra biçerdövere düşmüş bir cilt, beden sizi bekliyor.

akil kârı bir iş değil yani.
kullananları gerçekten gerizekalı olarak görüyorum. vakti zamanında okul zamanı birkaç insan tanımıştım bunu kullanan.anam o nasıl koku,o nasıl görüntü,o nasıl bezmişlik ifadesi.

hayır yani madem bu kadar şikayetçisin yaşamaktan,hayattan.git kendini at bebeğim,nedir kendine yaptığın bu işkence.
muadillerine oranla,kısa sürede vücutta yan etkilerini göstermeye başlayan uyuşturucu. bağımlıları ağır mazoşisttir.
hornette gördüğüm kadarıyla bağımlı oranı tehlikeli seviyelere ulaşmış durumda olan kimyasal.
nasıl bir bağımlılıksa profilimde uyuşturucu ile ilgili hiçbir hashtag olmamasına rağmen ara sıra benden bile dilenen oldu. nasıl bulurum. tanıdğın var mı falan şeklinde mesajlar alıyorum birkaç seferdir.
ülkemizdeki yeni trend(!) kimyasal maddde,bir dönem yaygın olan bonzai vakalarının yerini almıştır. kullanıcıları sokakta tribe girmiş halde görülmediği için sanırım bu konuda bir şey yapmaya da gerek görülmüyor henüz. çünkü biz milletçe severiz bıçak kemiğe dayanmadan harekete geçmemeyi. ancak bıçak çoktan kemiğe dayanmış vaziyette, sadece göz önünde değil…
tanışma uygulamalarında profiline elmas emojisi koyan, “yüksek” seven kişilerden uzak durun. evet uzak durun çünkü bu kişilerle yaşayacağınız cinsellik ya da ilişki eğer siz de bağımlı değilseniz hayatınızı çıkmaza sokar. bağımlı kişiler genelde perdeleri kapalı karanlık odalarda saatlerin,günlerin nasıl geçtiğini farkına varmadan seks yapma arzusuyla hep bir şeyler ararlar. aradıkları ya orgazmdır ya da daha fazla metamfetamin ya da mutluluk. ancak daha fazla metamfetamin dışında hiçbirini elde edemezler. bu yüzden de kendileri gibi kişilerle, tek başına ya da torbacılarıyla “ortam” yaparlar. sosyal hayatları, kariyerleri, aileleri olamaz bu kişilerin çünkü tek odak noktaları meth’dir. tüm hayatlarını meth üzerine kurarlar ve hayatlarının ne kadar kötüye gittiklerini kendileri de gördüğünde daha fazla meth isterler. bulamadıkları zaman aşırı asabi ve paranoyak kişiliğe bürünürler. denemeyi düşünen, yatkınlığı olan ya da çevresinde tanıdıkları olan kişilerin böyle bir hayatı daha doğrusu hayatsızlığı göze almaları gerekir. bir takım uyarıcı ve uyuşturucu maddelerin yaşattığı söylenen kafa(!) metamfetamin’de yoktur. sadece saatler boyu bitmeyen bir enerji ile sıfır uyku ve iştahla hayatınızdan en güzel anılarınızı çalar.