migren

migren, çoğunlukla ataklar halinde gelen bir baş ağrısı tipidir, ataklar 4 saatten 72 saate kadar değişen uzunluklarda olabilir. kronik ağrı dalgası haftayı bulabilir.
şahsi tecrübeme ve dolaştığım 10 larca doktora göre özeti şudur:

migren ağrı merkezinin çökmesidir. beyindeki ağrı merkezi nereden ağrı geldiğini belirleyen ve orayı dikkate almanızı sağlatan merkezdir. gün gelir çoğunlukla stres bağlantılı bu merkez çıldırır kendisi ağrır. (bende hava basıncı değişiminden bile oluyor bazen) migren dalgasını önce yakalarsanız nispeten ilaçtı duştu uykuydu derken yırtabilirsiniz. ama bazen öyle hızlı gelirki şerefsiz sahilde güneşlenirken tsunamiye yakalanmak gibidir. bir anda ağrı dalgası içinde savrulursunuz işte bu süreç imana gelme ile imandan çıkma sürecidir, aldığın nefes ağrı yapar kafanı hızara koyup kesesin gelir... beyin tasından çatırdı gelir "ahanda patlıyorum" dersin " düşünmek " bile ağrı yapar, bir karanlığa girer beklersin...bir ara ağrı sarhoş eder adamı uyursun ve uyandığında gitmiş olabilir ağrı, bu uyku değil aslında zannımca bayılmadır vucudun şalteri indirmesidir.
karanlık ve sesizliği seven,allahım sana geliyorum dedirten,halk arasın da yarım baş ağrısı denilen,çaresiz bırakıcı.
şimdi siz güzel güzel hayatınıza devam ederken boynunuzdan başınıza doğru bir kasılma hissedersiniz. ilk tepki siktir geliyor! olur. hemen yanınızdaki ağrı kesiciden almazsanız * işiniz iş. önce mideniz bulanmaya başlar. sonra ışık sizi rahatsız eder. sanki ışığa baktığınız her an gözünüze iğne batırılıyormuş hissini yaşarsınız. ilaç aldınız aldınız almazsanız karanlık bir odada en az 12 saat acı dolu bir gün sizi beklemektedir.

ha bu meret öyle boktan bir şeydir ki hava çok soğukken atkı takmadan dışarı mı çıktınız? damarlarınız soğuktan kasıldı diye de tutar. sinirlendiniz diye de tutar. tutar da tutar. *
ancak uzun süreli uykularla atlatılabilen baş ağrısı durumu.

(bkz: baş ağrısı)
friedrich nietzsche migrenin, üstün zekalı insanların, sahip oldukları bu ayrıcalık için ödedikleri küçük bir bedel olduğunu söyler.
e güzelim, bu bedeli 10 yaşından beri ödüyoruz da, zekadan yana nasibimizi alabilmiş değiliz.

tespit sıçmak
yıllarca çektiğim ve tek çöüzümünün botox olduğunu öğrendiğim ve koşar adım botox yaptırdıktan sonra iki aydır migrende nasıl bişey dediğim hastalıkkk tavsiye ederim kesinlikle tek çözüm enseye botox
nereden ne zaman geleceği ve tedavisi belirsiz sinsi hastalık.