moby

beyninizle sevişen şarkıcı
nothing else matters'cı metallica dinleyeni misali porcelain şarkısına bayıldığım şarkıcı. ama biliyorum ki dinlesem bütün şarkılarını seveceğim.
2011'de rock'n coke sahnesine bir çıktığını bir de indiğini hatırladığım, hayatımda gördüğüm en eğlenceli, en dolu, en başarılı performanslardan birine sahip müzisyen. dream about me şarkısı her zaman favorimdir. dinleyin, dinlettirin tarzında bir adamdır.
90'ların başında yaptığı rave, techno ve ambient işlerini pek bir severim. play albümü itibariyle yaptıkları (electronica adına) serdar ortaç hissiyatı verir gibi olsa da basit, daha doğrusu sade melodilerden akılda kalıcı işler çıkarmasını takdir ediyorum. moby ile serdar ortaç'ı aynı cümle içinde kullandığım için de kendimi kınıyorum.
kendisini oldum olası sevemedim ama new york new york ayrı bir güzeldir :

kendisini rahatlatmak, meditasyon yapmak ve uykusuzluk sorununa çare bulmak amacıyla long ambients adı altında ürettiği ve ücretsiz olarak yayınladığı minimalist ambient müzik ve videoları ile kendisininkine benzer sorunları olanlardan bolca hayır duaları almıştır. toplam yedi buçuk saatlik iki kaydını ekliyorum. kendi youtube ve soundcloud sitesinde başka kayıtlar da bulunmakta ancak soundcloud'daki bu seri türkiye'den dinlenemiyormuş.

youtube: https://www.youtube.com/channel/UCkkiTV-...
soundcloud: https://soundcloud.com/moby/sets/long-am...lift me up dışında hiç şarkısını dinlemedim ama iyiydi.