muhteşem yüzyıl

süleymanın sakalı uzadıkça kendimden geçiyorum.
resmen görsel bi show yapılan güzel bi proje..her ne kadar gerçeklikten uzak olsada kostum ve aksesuvar konusunda oldukça idialı bi yapım..ama her olayın sonunda hürremin kazanmasıda olayı biraz sıkıcıı yapıyor
meryem uzerli yi tanıdığımız dizidir.
an itibariyle izlediğim adamın içini bir hoş eden yerli dizidir.
tıpkı yalan rüzgarında olduğu gibi, bir anda yıllar geçti. bir tek mustafa denen çirkin şey büyüdü koca adam oldu. ama geri kalan herkes aynı. sanırım anti aging o zamanda vardı. sülonun sakalı bile aynı boyda. hani uzattılar ya gittikçe. kostümler ve bazı mekanlar hariç tırt bile değil. zaten osmanlı denen durum tamamen dangalakça. birde bunun en iğrenç kısmını alıp dizi yaptılar. bunu da övünç kaynağı yaptılar. oyuncuların çoğu tırt. hele sülo kasılmaktan oynayamıyor bile. gözleri iyice kurbağa ya benzemedi mi.
gelecek hafta büyük bir keyifle pargalının kellesinin vurulmasını izleyeceğim dizi . ölsün zaten iğrenç yaratık .
senaristini kaybetmiş yetim dizi.

(bkz: meral okay)
zinhar, devleti aliye osmanlı bir daha dizi yapılmasın.
halit ergenç' in* bu bölüm yatarak para kazandığı dizidir.

(bkz: yattığı yerden para kazanmak)
alemlerin tırt dizi, sülüman önüne gelene kayıyor. ama zavallı!! ibo gitti ikinciye kaydı diye kıyamet koptu. adalete bak sen. şeriatta 4 kadına kadar yolu yok mu? eee, sülümana bir de kanuni derler. o sikinin keyfine bakınca dert değil, ibo sultan kardeşiyle evli diye olmaz, yassah. hadi lan salakmıyız biz.
sezon finalini hürrem sultanın '' harem ne ki gebzeyi (pardon) dünyayi ben yöneticheemm'' cümlesiyle yapmış dizidir.
hürremin sarayda 10 kaplan gücünde olduğu dizimsi.
an itibariyle kafamyok ve roniplus ile seyre daldığımız gelmiş geçmiş en olay türk dizisi.
harem içerisindeki olaylarla gossip girl'ü aratmayan sitcom.
harem içerisindeki olaylarla gossip girl'ü aratmayan sitcom.
harem içerisindeki olaylarla gossip girl'ü aratmayan sitcom.
paçoz, ucuz ve entrikalı kadın dizisi. ve tamda bu özellikleri yüzünden çılgınca izlemekten kendimi alamıyorum. yine de bir aşk-ı memnu değil...
sülüman'ı her görüşümde kendimi yere attıgım dizi
bu salak dizi hakkında yazmamışım bir süredir. bir baktım ki daha önce yazdıklarımı beğenmeyenler olmuş. az önce bir kaç sahnesini seyrettiğim facia hakkında fikrim daha da kötü artık.
-validemmmm
-şehzademmm
-sultanımmm
sonsuz yalakalıklar diyarı ne olacak işte. tamam uyarlamadır elbette gerçeklerle olan bağlantısını sorgulamıyorum. senaryo yazarlarının yönetmenin oyuncuların vs. eseridir bu. ama facia bir dil geliştirdiler. pörtlek gözler, kaymış bakışlar, bayıltan yalaka diyaloglar, ilerlemeyen hikaye. vay efendi ne yazmışlar ama sülo kimi nasıl nerede sikti.
  • /
  • 4