nevin yıldırım

silah zoru ile tecavüze uğrayıp hamile bırakılan ve tecavüzcüsünü av tüfeği ile vurup, kafasını kesip köymeydanına atan kadın.
haberlerde bir çok farklı şey sürülüyor yok kadın bebeği istemedi emine erdoğan aldı adını elif su koydu bilmem ne. habertürk'ün yazdığı bir haber olduğu için ne kadar doğrudur. kısacası olay bu.
nevin yıldırım tecavüzcüsünü öldürdüğü için müebbet cezası aldı. fakat tecavüz eden insanlar hala serbest. utanç verici.
erkek adalet değil, gerçek adalet istiyoruz sloganlarının atıldığı dava süreci. beyaz yakalı eşcinsellere neden açılmıyorsunuz, lehimize sonuçlanan kararlar var, hukuk bizden yana diyenler için bir kez daha düşünmeleri gereken bir karar olmuştur.
ülkede adaletin a'sı yok bakanlığı var!
tecavüze uğrayan doğursun gerekirse devlet bakar kafasında olanlar tarafından yönetilen bir ülkede yaşamak zorunda kalmış kadın. tecavüze uğradıktan sonraki psikolojisinin iyi hal sayılmaması adalet eşiğini yeniden sorgulamamızı sağlamıştır.
bazı haberlerde aralarında 3 yıllık gönül ilişkisi olduğu, tecavüzün yaşanamdığı haber ediliyor.

http://www.mugeanli.org/isparta-olayinda-yeni-gelismeler.html
boktan erkek düzenine meydan okuyan büyük devrimci gerilla eylemcisi muhteşem kadın.erkek yargının,erkek adaletin,erkek ahlakın,erkek düzeninin kafasını kesip yüzlerine atmıştır.tecavüze razı gelmeyip isyanını en kanlı şekilde göstermiştir.bazı şerefsizler kendisinin gönül ilişkisi olduğunu idda etmişler.güya adını lekelemek için.müebbet hapis alsa da eminim şimdi dört duvar arasında içi rahattır.sigarasından bir fırt çekip dudakların da bir gülümsemeyle isyanını kutluyordur.üzülme sen bacım bunların düzeni elbet bozulacak bir gün gelecek özgür olacaksın.yaptığın eylem tüm ezilenlere ve ezilen kadınlara örnek olması dileğiyle sabret.

(bkz: 5 aralık dünya kadın hakları günü)