nurgül yeşilçay

1976 afyon doğumlu oyuncu. ikinci bahar, asmalı konak gibi unutulmaz dizilerle ünlü oldu. yaşamın kıyısında filminde bir lezbiyeni canlandırdığını duyduğumdaki saygı ve taktir, eğreti gelin de akıllara zarar güzelliği karşısında duyduğum aşk cem özer le evli olduğunu duyduğumda kayboldu. en son işler güçler deki performansını gördüğümdeki kıpırtı nihayet cem özer den ayrıldığını duyduğumda daha da perçinlendi. aşkım mı depreşiyor ne?
" melekler adası" dizisiyle sevdiğim oyuncu. odasının duvarına astığı türkan şoray posterinden güç alarak ailesine karşı ayakta kalmaya çalışan genç bir kızı oynuyordu.
bazen çok seksi bazen hiç olmadığı kadar sevimli.
güzel olduğu kadar kötü oyuncudur
paramparça dizisinden ayrılması sonrasında birçok haber çıkmaya başlamıştı. erkan petekkaya ile yaşadığı problemlerle ilgili çok fazla konuşmayan oyuncu en son içini dökmüş. "sen erkekliğini benim kadınlığım üzerinden taçlandıramazsın!" diyerek yaşadığı mobbingi anlatmış.

http://www.radikal.com.tr/hayat/nurgul-y...
belalı baldız (ki en sevdiğim dizidir kendileri) dizisinde ki performansına bayıldığım sanatçı. belalı baldız gibi über basit esprileri über tatlışlıkta veren dizilere bayılıyorum. nefret ederim zaten ben ince esprilerden, anlamam da onları. geri zekalıyım glb.s.s hsusjd
cirkinlik abidesi.

kendisinin oldugu hic bir projeyi takibe almam.