nusret gökçe

bugün survivor'da reklamı yapılan, etiler'de bulunan et restoranı. hatta reklamı yapılmamış, direkt olarak bir oyun bölümü nusr-et'e adanmıştır.
bu mekan hakkında az çok hepinizin kulağına bir şeyler gelmiştir. gerek etlerinin bugüne kadar tadılan en lezzetli etler olduğu, gerek fiyatlarının üç dana parası civarında olduğu gibi gibi..
öncelikle bir mutfakçı olarak nusret usta'nın kasaplığını, şefliğini bilemem. büyük ihtimalle el melekesi iyidir, hayvanları iyi tanıyordur, yurt dışı maceralarına falan değinmeyeceğim ama günaydın kasap'tan çıkan bir usta sonuçta, iyidir yani..
fakat bu restoran t-bone steak ve new york steak tarzı yemeklerinde etin ne kadar yumuşak olduğuyla övünüyor. evet bu şekilde et pişiren pek çok mekan var. ancak sorun bu mekanın bu yemekleriyle övünmesinden de öte bu yemekler için süt dana yetiştirdiğini söylemesi, bunu kıvanç meselesi haline getirmesi. ama gelin görün ki, süt dana ile ilgili bir tepki aldıklarında da süt dana kullanmadıklarını söylüyor aynı mekan..
süt dana ve süt kuzu ya da oğlak tüketmek başlı başına bir barbarlıktır. ispanya'da on beş günlük kuzuların kesilmesine tepki veren mutfakçıların, gurmanların ya da sözde hayvan severlerin hala nasıl bu mekanı yere göğe sığdıramadığını, nusret'ten bir ilah gibi bahsettiğini anlamak benim için mümkün değil..
hadi bunu da geçtim, herkes bir gurme, herkes bir şef ya bugünlerde, e bu gurmeler, şefler geri zekalı mı allasen? ulan madem hepiniz yemek kültürüne bu kadar hakimsiniz, hiçbirinizin mi aklı ermiyor bu adamın pişirdiği etlere msg bastığına?
ne, msg mi ne? msg dediğimiz şey sevgili gurmeler etlerin yumuşacık, sulu pişmesine, yemeklere o harikulade lezzeti katmaya ve sizi kanserin kralı yapmaya yarayan bir madde..direkt olarak beynin sinyallerini etkiler ve size asker postalı bile pişirsem muhteşem bir yemek yediğinizi zannetmenize yarar.
neyse ben yine de karışmayayım, ''ay şekerim et dediğin döküm tavada pişer'', ''aaa mühürleme çok önemli'' gibi şeyleri hasbelkader öğrenen sevgili gurmelerimiz bol msg'li nusr-et etlerinden yemeye, bir ailenin bir ay geçinmeye çalıştığı paranın kat be katını hesap olarak bırakmaya devam etsin..
kuzu fiyatına kuzu küşneme yiyerek elit olunan mekandır.
4 kişilik arkadaş grubuyla birden fazla gidileceğine öküze girilip kışlık kavurmanızı da aradan çıkarabilirsiniz.
nusret et ve steak house adıyla ünlüleri ve et manyaklarını sövüşleyen zincir mağaza sahibi.

restoranda tadımlık menülerin bile 400-500 tl olduğu söyleniyor. doymak için 10.000-50.000-tl arası rakamlar ödeyenler de var.

ancak konumuz elbette bu değil. zaman zaman anlamsız paylaşımlar yapan nusret, dün gece bruno mars'ın twitter sayfasından yapılan paylaşımlarla taşak konusu oldu. tabi bunu gören feno ve çomar tayfa tweet altına yüklendi falan. güldük eğlendik dünyaya bir de bu açından rezil olduk.
paylaşımlarından geydarlarıma çarpan sinyallere göre kendisinin heteroseksüel olduğunu hiç zannetmediğim kişi. bi ara ferit şahenk ile dedikoduları da çıktıydı zaten.
salt bae olayına mimiğim bile oynamadı ki ben herşeye salak gibi sırıtan bi insanım düşünün artık
ünü artık tüm dünyaya yayılmıştır.
türkiye dışında dubai,abu dabi ve miami de şubeleri bulunan et restoranı.
mutfakta et tokatlaması beni benden alıyor. o saçları kesse gideri var aslında.
hamburger menüleri çok pahalı değil aslında. ben hiç yemedim ama giden arkadaşlarım yere göğe sığdıramıyorlar hamburgerini. bunda markayı yemiş olmanın etkisi de büyüktür diye düşünüyorum. bu yaz deneyince gözlemlerimi aktrarırım.
yıllar önce ucuz ve pratik olur diye yanlışlıkla hamburger alıp söğüşlendiğim yer...
james corden'in de diline düşmüştür.çalış senin de olur.

inanılmaz itici buluyorum. diyeceklerim bu kadar.
yatağa atlarken küçük nusreti gösterecek kadar karşısındaki insanlara tiye almayan kişidir.