öğrenim kredisi

yüksek öğrenim gören t.c uyruklu öğrencileri maddi yönden desteklemek ve sosyal, kültürel gelişimlerini kolaylaştırmak adına eğitim sürelerince verilen, zorunlu hizmet yükümlülüğü bulunmayan borç paradır. geri ödemelidir.
alırken iyidir de sonradan geri ödemesi evlat acısı gibi koymaktadır. zaten yeni atıldığınız hayatta ayakta kalmaya çalışırken bir de bunun geri ödemesi biner ki sırtınıza, anlatılamaz. mümkünse eğer hiç bulaşmayın derim.
alıp almama konusunda çok pis kararsızlığa düşüren kredi. dört yılın sonunda hayata borçlu başlamak istemiyorum. bununla birlikte okul hayatımı rahat geçirmek de istiyorum. çok şey mi istiyorum?
alanlara tavsiyem zamanında ve taksitlerini düzenli ödemeleri. sonra başınıza bela olabilir.
iyi ki zamanında başbakanlık bursu çıktı diye düşündüğüm kredidir. geri ödemesi sinir bozucudur, arkadaşlarımın çoğu daha ilk taksidi bile ödemedi.
eylülde ödemeye başlamam gerek ama hala okuduğum için erteleteceğim.
fakir olduğumdan dolayı bana burs çıkmıştı. ilk kez fakir olduğuma bu kadar sevindim *
yüksek lisansla birleştirilmiş lisans programından mezun olduğum için 5 yıl boyunca aldığım; mezun olduktan iki yıl sonra ödemeye başladığım ancak üç aylık vadelerle ödendiğinden ve ben iki ay para biriktirmeyip üçüncü ay ne halk edeceğimi bilemediğimden yeni bir kredi çekip toptan kapattığım kredidir. iş görmüştü zamanında ancak sonradan ödemesi insana zor geliyor. napalım mukadderat!
5 yıl olmasına ragmen hala ödemedigim kredi