oldboy

uzun zamandır izlemeye çabaladığım ancak henüz 20 ila 25. dakikasında uykuya yenik düştüğüm film. azmettim uyumayacağım ve sonuna kadar izleyeceğim
kesinlikle türkçe dublajlı izlenmemesi gereken, sinema tarihinin en hasssiktir lann sonlu ve bir o kadar da rahatsız edici filmidir, intikam hiç bu kadar acımasız ve özverili alınmamıştır şimdiye kadar, bu filmden sonra intikam algım değişti mnskym.

(bkz: ayı sözlük yazarlarının en sevdiği filmler)
(bkz: ölmeden önce izlenmesi gereken filmler)
intikam temasının ince ince işlendiği nadide filmlerden biridir. gerçekten ölmeden önce izlenmesi gereken filmler listesine eklenmelidir. sonunda dumurlardan dumur beğenmeniz kuvvetle ihtimaldir.
intikam denince izlenebilecek bir film, ben hiç sevmedim ama asians grubuna ilgim bu filmle başladı, intikam alan eleman buralardaysan özelden mesaj at
eğer filmi hiç araştırmadan izlediyseniz garip anlar yaşayabileceğiniz filmdir. neresinden tutarsanız tutun uzun uzun konuşabilirsiniz üzerine, bu yüzdendir ki yayınlanmasının ardından ciddi tartışmalar oldu. bende film boyunca ney, nasıl tepkilerine sebep olmuştu. şu an farkettim spoiler vermeden konuşmanın zor olduğu filmmiş :)