olduğundan farklı görünmek şeklinde açığa çıkan ruh hastalığı

gerek hetero, gerek gay gerekse cinsiyetsiz camianın akıl sağlığında yer yer malüliyet etkisiyle hasar bırakan güncel ruh hastalığı.

örneğin bağcılar'da volta atarken reina'daymışcasına "reina da mojito keyfi" check-in'ini yapmak. gay camiasında da bilhassa "cnm yarın parise uçuyorum bir hafta yokum"cular"*, "ayh tüm gün spordayım asla görüşemem'ciler*", "lüks bir otelde keyf yapıyorum telefonu açamam'cılar*" şeklinde örneklemler zincir olup uzuyor. yalandan bir lüks merakı ve naylondan bir tüketim yaşam özlemi var. aslında öyle olmadığını biliyor ve içimizden kıçımızla gülüyoruz ama alenen gülmek lazım bunlara. insanın olmak istediği ama olmadığı bir forma bürünüp sözde oymuş gibi yalandan bir dünya yaratması komik ve hayli zararlı bence. madem olduğun gibi görünmüyorsun ya hiç olma ya da en olabildiğin normal hale bürün canım benim, hadi eyvallah.
tiyatrocu olsalardı iyi olacaktı aslında. lakin kısa zaman içinde ne mal oldukları ortaya çıkıverir.
olduğundan farklı = olmak istediği yahut başkalarının onu görmesini istediği kalıplar olarak karşımıza çıkabilir, kendisine ait belirli bir yol/yordam, hayat standardı belirlememiş, başkalarının kendisi üzerine büyük etki bırakmasına ve yönlendirmesine karşı koymayan bünye davranışıdır..
sosyal medya hesapları çıktı çıkalı gösteriş merakı yüzünden fazlasıyla artmış olan ve afedersiniz vajinasını beyazlatanların bile gösterişle ilgilendiği topluma büründük. maalesef.

insanlar tüm bunların üstesinden de nasıl gelecek, bilemiyorum.