pakistan ve hindistan'da da oluyor

5 eylül afyonkarahisar patlaması için; orman bakanımızın bende eksik kalmayayım, bende fantastik beyanda bulunayım dediği açıklaması. bizi ileri ve gelişmiş devletler arasına getirmeyi beklediğimiz insanların bizi neyle kıyasladığını da görmüş olduk. pakistanı bilemem ama hindistanda halk öküze tapar, canım ülkemin insanlarıda neyse ben bir şey demiyorum.
(bkz: kaynımda da var), aynı kaynım mantığında bir söz.*
bakan zırvalaması. eskiden en kafa ülkelerle kıyaslardı bu ülke kendini. almanya hariç diğer avrupa ülkeleri neydi ki yanımızda. şimdi ki vizyon pakistan, hindistan. bi afganistan değiliz. orada patlama olmadı hiç.
son zaman olaylarının bakanlar tarafından yorumlanma biçimi örneklerinden. durumun vahimiyetine mi ağlasam, yoksa yapılan açıklamalara mı gülsem bilemedim. sağolsunlar her vuku bulan olay sonrası moral yükseltmek amacıyla birleşip seçkin mizah örnekleri sunuyorlar.
(bkz: yapma demiyorum hobi olarak yine yap )
vahim bir açıklama. mesele gelişmiş ya da gelişmemiş ülkelerle kıyaslanmak değil;mesele bunun gibi saçma sapan beyanlarla halkı avutmaya çalışmaları. ağlamayalım,üzülmeyelim;bakın baka(maya)nlarımız ne diyor;başka yerlerde de oluyor.
yazık,çok yazık!
şimdi ne kadar normal bir olay olduğunu daha iyi anlayabiliyorum. orman bakanı resmen kafamda bir ampül yaktı. ışığıgördüm. aydınlandım.
bir yanda dünyanın en iyi ekonomilerine örnek gösterilen, bir yandan da aynı kişiler tarafından en geri kalmış ülkelerle kıyaslanmak. böyle bir trajedi ancak bu güzellikte sergilenir.