peygamber cinayetleri

mehmet murat somer'in yazmış oldugu peygamber isimli travestilerin öldürülmesini konu alan bir polisiye kitaptır,güzeldir eğlencelidir,travestilerin yaşayışları hakkında bilgide vermektedir.


iyi eğitim almış, kültürlü, sevimli, sosyal, aynı zamanda hayatına istemediği kimseyi sokmamakta kararlı, yakışıklı, uzakdoğu sporlarına vâkıf bir travesti… cinâî vakaların çözümlendiği merkez üssü de, onun işlettiği gay bar…
mehmet murat somer bizi bu kahramanın peşinden travestilerin dünyasına, parıltılı istanbul gecelerinin karanlıklarına, şiddet dolu cinayetlere götürüyor... kim yaptı?, neden yaptı? sorularının yanıtını ararken kurbanların sıradışı hayatlarına konuk ediyor. ve genel ahlâk nazarında sapık olanlarla (ki bunlar çoğunlukla kurbanlar) düzgün sayılanların (ki bunlar çoğunlukla failler) aslında hayata ve zevklere dair ne kadar çok şey paylaştıklarını gösteriyor!
her sınıftan istanbullu hayatların girdisi çıktısıyla rengârenk bir fon… heyecan, gerilim, hızlı tempo… kadın ve erkek cinselliklerini tiye alan özel bir mizah… akıcı, ferah bir dil… hop-çiki-yaya polisiyeleri, polisiye tutkunları için gerçek bir sürpriz!