peygamber sevdalıları ve kuran nesli platformu diploma töreni

" her eve bir alim" sloganıyla düzenlenen benzerleri afganistan, arabistan ve şeri rejimli afrika ülkelerinde yaşanan şok'lu, beyin kılcalını bozguna uğratmalı tören. videoda yer alan görsellere bakılırsa böyle bir törende yer alıp, son model tablet, telefon ve benzeri muhabere cihazlarını kullanmak da güzel bir kafa, "peçeni tak, tabletini kap gel" olmuş biraz. yav hala; buranın, batman olduğuna inanamayanlar olarak toplaşıp vakıf kuralım.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turki...
videosun da kızların ismi zeynep binti yusuf *el batmane diye arapça anons yapıyorlar.yani batmandan yusuf kızı zeynep sonra da kürdistan diyorlar.
şekerler kürdistan değil orası arabistan gibi duruyor burdan bakınca.

alimeler büyük ihtimalle ilim yayamadan babaları yaşındaki alimlere ikinci karı olarak gidecekler.
hüda-par kafası gerçekten çok ilginç.
ama maalesef batmanda ciddi bir tabanları var.
" peygamber sevdalıları ve kur'an nesli platformu" adlı kuruluşun verdiği eğitimle mezun ettiği, " her eve bir imam" projesine destek adı altında " her eve bir alime" düşüncesiyle hazırlanmış kızlardır.

http://trky.in/2452
haber kanalları laik bir ülkede yapılan diploma töreni diye bahsediyor. sembolik bir diploma töreni ve söylendiği gibi laik bir ülkede insanlar istedikleri dini yaşayabilirler ve istedikleri gibi giyinebilirler. vurgulanması gereken şey kadınların erkeklerden daha aciz ya da erkekleri saçları, yanakları, burunları, kulakları veya kafasında bulunun herhangi bir uzvu ile tahrik etmeyeceğini, bir erkeğin sokakta rahatça dolaşırken bir kadının neden bu şekilde sarındığının anlatılmasıdır.