polonya

alkolün ucuz olmasıyla, caddelerde alkolsüz gezen birini görünce şaşırmama vesile olan ülke. akşam 7 den sonra sarhoş olmak bu ülkede farzdır. aynı zamanda avrupanın en dindar ülkesidir. bu yüzden gay hayatı pek gelişmemiştir. avrupadaki gelişmiş ülkelerdeki insancıklar tarafından bu ülkenin kızları orospu olarak görülür. güzellikleriyle avrupalı abazanların iştahını kabartan kızlar, kötü niyetli kişilerin ellerine düşüp hayatları yok olmaktadır.
kizlari gercekten cok guzeldir. keske hetero olsaymisim dedirtirler. bir de votkasi (bkz:zubrowka ). karacigerlerinin ne kadar dayanikli olduklarini cok merak etmekteyim. okuz gibi icerler. shot bardaklari da kocamandir. ulkeye gelirsek bol bol dag ve orman iste... gdansk ve varsova guzel sehirlerdir. krakow'un daha guzel oldugu soylenir, gormedigimden bilgi veremeyecegim. yurda genel bir post-komunist hava hakimdir. gri blok binalar, tingir mingir ilerleyen yuz yasindaki trenler, caliskan ve disiplinli ama hayattan nefret eden insanlar... daha once de belirtildigi gibi koklu bir lgbt kulturu yoktur ama parlementoya trans birey sokabilmis bir ulkedir ayni zamanda. caliskan ve yaratici insanlari sayesinde yakin zamanda batinin bir parcasi olacagini dusundugum ulke ama insanlarinin cok uzun sure mutlu olmayi basarabileceklerini sanmiyorum. o cografyaya kimi koysan ruhu soner zaten.
bir yerin kızları ancak bu kadar güzel erkekleri ise onlara oranla ancak bu kadar çirkin olabilir dediğim ülke. insanları diğer slav ırklarına göre daha muhafazakar(avrupanın en muhafazakar ülkesi diye biliyorum) ve daha sıcakkanlılar. başta soğuklar ama sizin benimsediklerinde ölümüne kankanız olurlar o derece. ülkenin başlıca gezilmesi gereken şehirleri varşova, gdansk ve krakow'dur. benim favorim kesinlikle krakow. diğer iki şehre göre daha hareketli, daha canlı bir şehir. krakow'a giderseniz kesinlikle auschwitz kampına uğrayıp nazilerin yapmış olduğu insanlık ayıbını yerinde görmenizi tavsiye ederim. yemek konusunda ise bir türk, macar, fransız mutfağı kadar olmasa da zengin bir mutfağa sahipler ve ucuz bir ülke bu konuda. pierogi ve sernik tadılması gereken lezzetler. içki konusunda da tabi ki ucuzlar ama bir çek cumhuriyeti kadar değil. lgbtlere karşı tutumlarından bahsetmek gerekirse her ne kadar polonyalı bir erkekten evlenme teklifi alsam da * fazla olumlu değiller ama parlamentolarında transeksüel bir aday var ayrıca eşcinsel bir belediye başkanları var, bu da güzel bir şey tabi.
avrupa'daki trans devrimi devam ediyor. italya'dan sonra polonya'dan da böyle bir haber var. transların hormon terapisine başlamadan ya da ameliyat olmadan yeni doğum belgesine sahip olmasını sağlayan yasa tasarısı polonya parlamentosu’nda kabul edilmiştir.
yüksek mahkeme üyelerinin doğrudan parlamento tarafından atanması sonucu halk sokağa dökülmüştür.

https://twitter.com/exen/status/889194760610697216