prag

çek cumhuriyeti'nin başkenti. havası, mimarisi, görünüşü, duruşu, "ruh"uyla muazzam bir şehir.
kusursuz bir düzensiliğe sahip şehir. veya düzensiz bir kusursuzluk, ayırt etmesi biraz zor. köprüleri, şatoları ve dar sokak mimarisi derken sakın ola ki bir orta çağ festivaline filan denk gelmeyin, zaman ve kültür bunalımına girebilirsiniz.
kış sezonu ayrı, yaz sezonu ayrı bir güzeldir bu şehrin. yazın çok kalabalık olur, kışın da kıç dondurucu bir soğuğa sahiptir.
prague duet filminden sonra daha da bir gitmek görmek istediğim şehir.
yarin yolumun dusecegi ortaavrupa sehri...
eylülün son haftası tek başıma 4 günlüğüne gideceğim şehir
kafka'nın dolaştığı sokaklarda dolaşmak için gidilmesi gereken kenttir.
yaklaşık 5 ay yaşadığım masallar şehri. bu şehirde sanki zaman durmuş gibi. orta çağda geçen bir masalın içinde yaşıyor gibisiniz. o köprüler, şatolar, dar sokaklar, parklar, old town square... ayrıca gerçek anlamda sudan ucuz biralar, çeşit çeşit clublar; yaklaşık 70 lira ödeyerek alınan 3 aylık kartla 7/24 istenilen toplu taşıma aracına binmek... öfff ne güzel unutmuştum ya oraları. başlığı görünce tekrar hatırladım *
buraya da kısa süreli gideceğim. ama neyse ki bir cuma akşamım burada geçecek. gece hayatını çok merak ediyorum, hakkında bilgi verebilecek olan var mı? ya da genel olarak gay yaşantısı ile ilgili?
bazi duyumlara göre adolf hitler'in en sevdiği kent olduğunu duydum. hatta 2.dünya savaşı döneminde bu kente herhangi bir zarar gelmemesi için elinden geldiğini yaptığı söylenmektedir.