rafting

tepesi yüksek nehirlerde yapılan su sporudur.. raft adındaki botlara 6-8 kişi binerek nehirde belirlenen parkuru tamamlarsınız.. antalya köprülü kanyonda çok defa gerçekleştirme fırsatı bulduğum heyecanlı bi aktiviteyi tavsiye ederim.

(bkz: ayı sözlük rafting zirvesi)
en iyi dönemin şubat-nisan ayları arasında yapılan bir doğa sporudur. son yıllarda türkiye'de popülaritesi gittikçe artmaktadır. melen çayı-düzce, çoruh nehri-artvin, fırtına vadisi-rize, dalaman çayı-muğla, ikizdere nehri-rize, munzur çayı-tunceli, köprüçay-antalya, bekili deresi-denizli, zamantı ırmağı-kayseri, barhal çayı-artvin gibi merkezlerde yapılmaktadır. en az dört, ideali altı, gerekirse 12 kişi bir sala binip çılgın sularda 10-25 km arasında kürek sallıyor. ölmeden önce yapılması gerekenler listemdeydi. yaptım gene yapıcam. ayrıyetten balıkadam kıyfafeti giyip vücudumun tüm hatları ortaya çıktı.
soğuk suya ayağını bile değdiremeyenlerin suya düşmemek adına küreklere asıldığı ama bunun bile sonuç vermediği aktivite. zaten asıl zevki suya düşmesinde, botlar arası yapılacak su savaşlarında, hocanın akıntıya karşı bilerek kürek çektirmesinde, suya düşünce ekibin bota almakta direnmesinde. uzun bir ralli tercih edenlerin antalya'da denemesi tavsiye olunur. o kadar sıcağın hakkından da ancak rafting gelir.