reddedilince çemkiren eşcinsel modeli

o hep aynaları kıracak ölçüdeki gay kibirinden kaynaklanabileceği gibi seks için nedendir bu seçicilik diyen eşcinseldir. reddedilmek kimi insanlar için kendisine yapılan bir haksızlıktır, uygulanan bir şiddettir; buna alternatif olarak da insan aramak tabiri üretilmiştir.
genelde bu tipler fotoğraf yüklemezler. fotoğraf yükleyenlerde reddedilmeye alıştıkları için profillerinde kaslı, yakışıklı, sempatik ne kadar olumlu özellik varsa, bu özellikleri taşıyanları yeren, onları götü kalkıklıkla suçlayan yazılar bulundururlar. tanıştığınızda ilk iki mesajda mutlaka iyi huyun, karakterin, adamlığın* daha önemli olduğu vurgularlar. doğrudur, iyi bir karakter daha önemlidir ama; resimler gönderildikten sonra olumsuz yanıtını duyunca birden çemkirirler. bazıları arkadaş olmak ister, buluşursunuz. iki kahveden sonra seks, ilişki iması yapmaya başladıklarında siz durmalarını istediğinizde çemkirirler. artık onları için karakterin hiçbir önemi kalmamıştır. karşılarındaki eşcinsel* kendilerini reddettiği için en azılı homofobik olurlar. götü kalkıklıkla suçlarlar. bir gün herkesin yaşlanacağını söyleyecek kadar gülünç duruma düşenleride vardır.

kimi insan tipinin doğasında bulunan çemkirmedir, eşcinsellere özgü değildir.

bu tipler genelde ataerkil ortamın ürünüdürler: sahip olmak, ya da yenilmemek/kaybetmemek için bildikleri tek yol saldırmaktır. "efendilik" denen o "bir çeşit sakinlik, sabır ve hoşgörü" onlara göre -kendileri açısından- enayilik, karşısındaki kişi açısından "enayi/av" olmak anlamındadır.

sözün özü cinsel seçimle hiç de ilgisi olan bir kişilik özelliği değildir sözü edilen tavır. hatta bence "gay" (neşeli) sözcüğü ile anılacak kadar "keyfe keder" ve "çelebi" yapıdaki gey toğluluğu üylerine daha uzak bir niteliktir.
amsterdam'da bir leather barda, yanımdaki 40küsür türk olduğuma bir türlü inandıramadığım, alkolden yüzü sarkmış fransız amcanın 2 yan sandalyedeki çocukları da katarak üzerimden gerçekleştirdiğidir, zira kendileriyle çok iyi arkadaş olup beraber 2 gün geçirdik...amca ufaktan asılmalarına yüz vermeyince 2 arkadaştan utangaç olanıyla aramızı yapmaya çalıştı sürekli bir babaymışcasına bizi tokuşturmalar(!) ama gel gör ki altta bir hareketlenme olmadı, zira bir ara muhabbet ' ya bizim otele gelmek ister misine' kadar döndü.

allahtan namuslu çocuğum da gitmedim.
reddedilmek, bu dünyadaki en rahatsız edici acılardan biridir.
çemkirmek de ona karşı doğal bir tepkidir.
dibi düşmesine rağmen sizin soğuk ve mesafeli tavırlarınızı farkedip o reddetmeden ben reddediyim diyenide vardır.daha üzücüsü hali hazırda sizi beğenen biri tarafından reddedilmektir.sebebini söylemek istemiyorsa sizden daha iyisini bulduğu sonucuna varabilirsiniz.sinirlenmek çare değil boşuna şansınızı zorlamayın.