reiki

japoncada "evrensel yaşam gücü enerjisi" manasına gelir. yüce kaynaktan gelen canlandırı, şifa verici enerjinin başka birine veya kişinin kendi kendine aktarılması suretiyle kullanılmasıdır.
hollanda da yaşayan, bu konuda bir çok sertifikası bulunan bir türk ayı ile uzun uzun konu hakkında sohbet etmiştim. adama deli muamelesi yapılıyor. aslında bana mantıklı geliyor, denemek istiyorum, istanbul a gelince bana yapacak. *
bir dönem türkiye de de seminer şeklinde eğitimleri verilen evrensel yaşam enerjisidir. el verme* semboller* uzmanlık * ve master * gibi aşamaları vardır. tabi bunlar tek seminerle olabilecek şeyler değildir.çok uzun eğitimlerin yanında evrene sürekli pozitif enerji verme ile gerçekleşecektir.pollyannacılıktan farklıdır, karıştırılmamalıdır.
20 üstü reiki çeşitleri ve reiki olmayan enerjilere uyumlu olarak,insanlığa hediye olarak düşündüğüm bir enerji.
evrensel yaşam gücü enerjisini, belirli kanallar ve semboller yardımıyla bütünün iyiliği için kullanmayı amaçlayan uzak doğu öğretisidir. ne zaman başım sıkışsa kullanmışımdır ve her zaman olumlu sonuçlarını net biçimde görmüşümdür.
3 yılı aşkın bir 'reiki 1' sürecinden sonra geçenlerde 'reiki 2'ye geçtim. yoğunluktan başlayamadım çalışmaya henüz, ama en kısa zamanda başlamak istiyorum. enerji isteyen varsa bana ulaşsın, gönderebiliyorum isteyene.
evrendeki kozmik enerjinin sizin vücudunuz tarafından kanalize edilmesidir.
zamanında reikiyle kafayı kıran bir arkadaşım sayesinde tanıştığım, okuyup kolay egzersizleri yapmaktan ileri gidemediğim ama faydasını da gördüğümdür. ilgilenenler burdan başlayabilirler, ben cehaletimle yanıltıcı olmak istemem.
http://www.reikiturk.com/
muhtemelen hafta sonu ucundan bulaşacağım hede. yakın çevremden (ki biri kardeşim olur) iki kişi bir seneyi aşkındır bu olayın içindeler ve değişimlerini görünce imrendim ne yalan söyleyeyim. belki reiki derdime derman olur inancıyla, arka planda the smiths'den "please, please, please let me get what i want" eşliğinde bir adım atıyorum. olumlu ya da olumsuz belki editlerim. belki de editlemem.