rütbeni bileceksin

askeri düzene pek alışık olmasa da fetişist unsurları seven ibne beyanatı..

top/bottom ayrımını keskin bir şekilde dile getirmesi, elitist vs varoş kapışmaları derken iş gittikçe sarpa sarar ki altta kalanın canı da çıkar adı da mazallah..

goygoyu beğenmeyen basmış eksiyi..

ne iş?
şayet hadsizin başkanıysan, orda burda hele de online ortamlarda ahlak bekçisi olup ahkem kesiyorsan (-ki bu tiplerin sonralarda ne pislikleri ortaya çıkmış, çıkıyor, çıkacaktır...), fakat söz konusu kendine geldiğinde açtığın aile hesaplarının yanında fake hesaplardan paylaştığın yarı çıplak pozlarından dolayı aldığın likelar ile orgazmın dibini yaşıyorsan ama bunu alel ade yapan adama orospu damgası vuruyorsan, hele birde dostum diyip dost bildiklerinizden duyduklarınızla başkalarını körü körüne karalıyorsan (dostu arkasından benim mutluluğumu ve sahip olduklarımı kıskanıyorlar dedi.) kusura bakma ama bu cümleyi sende duymuşsun ve bunun kuyruk acısıyla yaşıyorsun demektir hornet kezbanım. sırf kartlarını açık oynadı diye, sizin gibi binbir yalanla gizli işler çevirmedi diye, aman uyma şuna diyerek kendini frenledi diye elitis takıldığını düşündüğünüz insanların yaşına geldiğinizde ''vay be ben ne kezbanmışım'' dediğiniz anın fotoğrafını çekip fake hesaplarınızdan paylaşın anacım. bizede şenlik olsun.

elitislik bir ölçüt değildir kişiyi karalama adına. fakat sahip olduğunuz yalan dünyadaki online arkadaşlarınız ve duyduklarınıza göre atladığınız sazanlıklarınız sizi kötü yapabilir canlarım.

ne hikmettirki 89-91 nesli bu lafı çok duymamıştır fakat 92 ve sonrası gençliğin zekalarının gelişme çağlarında, o dönemde artan özel tv kanallarındaki aptal yayınlardan dolayı beyinleri sulandığından, ailelerinin ise ya dini konularla yada sınıf atlama çabalarıyla onları bir kenara fırlatmalarından ötürü kendilerinde bir bozulma vardır. genelleme yapmak doğru değil çünkü onlar kendilerini biliyor. malesef çocuklarının salaklığını fark ettiğinde bunu kendilerine yediremeyip, ''aslında zeki çocuktur ama çok hareketli, bunlar zekadan hep!'' diyip onları göklere çıkaran aileleri bu durum oluşturuyor bence. ellerindeki uzay teknolojisine sahip telefonlarından dünyaya açılmaya çalışan bu vitaminsizler kendilerine prenslik-prenseslik muamelesi göstermeyen herkeze aynı yaftalamayı vuruyorlar. bunun bir başka örneği (bkz: demet akalın ) . kısacası canlarım bir gün bu lafı duyarsanız aynayı kendinize çevirme zamanı gelmiştir. üzülmeyin, düzelin. yoksa rütbeni gösterirler ama hayatta ama askerde. çünkü korktuğunuz o insanlara bir küçük özür, attığınız bir adım ve ufak bir tebessüm belki sizi biraz samimi kılabilir. yada hiç düzelmeyeceğinizin gerçeği canınızı acıtıyor ise çok geç kalmış sayılmazsınız aileniz sizi aldırabilir...