sakarya'da bacakları kesilen köpek

yani dünden beri beni kahreden haber. böyle bir vahşet, canilik nasıl olur anlamıyorum. anlamak istemiyorum. böyle minik bir yavruya nasıl kıydınız? nasıl ? yargılamak yetmez. en ağır cezayı vereceksin. kapatacaksın bir hücreye ömür boyu kalsın. günahsız, dilsiz bir canlıya hayvanlara nedir bu eziyet ?

son 15 yılda boku çıkan ülkemizin durmadan üreyen cahil, bilgisiz, beyinsiz çomar sürüsü kadınlar, kızlar, insanlar yetmedi bir de kedi köpeğe işkenceye başladılar. bu kadar hayvan cinayeti mi vardı bu ülkede ya ?
https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/va...
şu yavruyla ilgili tek temennim, bir şekilde ucundan kenarından payı olan insan demeye dilim varmayan o.ç.larının, literal anlamda aynı acıyı dünya gözüyle bizzat yaşamalarıdır.
beraberinde insanlığın iyiye gideceğine olan inanç bağlarımın kalanından birazini daha kesip alan, eristigim kaynaklar doğrultusunda doğruluğu varsa bunu yapanların çocuk olduğunu da öğrenince çocukların sevgisiz ve saygıdan yoksun yetistiklerini görerek geleceğin kararmaktansa parlamasini sağlayabilecek gençliğe olan umutlarım iyice kök salmışken o kökleri de kesik içinde bırakan vahim bir trajedidir. bir çocuğun bir yaşama karşı hassasiyet yoksunu olabilmesine, o yaşama yapılan işkenceden eglenebilecek kadar sevgiden bihaber olabilmesine, en temel olan yasam hakkına dahi göstereceği bir tutam saygınin bile asilanamamasina,cana kastedebilmesine, kötüyü iyiden yanlışı doğrudan ayıramayacak kadar boslanarak içi boş yetişmesine ne sebep oluyorsa o kaos getiren lanet sebepten kurtulabilmemiz dileğiyle.
et tüketen insanların da güzelim yavrucağın katilinden farklı olmadığını, bunu sadece endüstriye yaptırdığını belki bir nebze insanlara düşündürebilmiştir. çok acı bir süreç olsa gerek, ne kadar kötüleştirdi bizi bu türcülük. söyleyecek pek bir şey yok. isaac singer her şeyi söylemiş. "hayvanlar söz konusu olduğunda bütün insanlar nazidir ve bu hayvanlar için sonu olmayan bir treblinka'dır."
hayatını kaybetmiş kara gözlü yavrum. bunu yapan katil ise sokaklarda elini kolunu sallayarak dolaşıyor.

yıllar önce ön bacakları kesilen ve tedavisi sonrası umut ismi verilen kedi için tren kazası denerek olay örtbas edilmişti. bu olayın örtbas edilmemesi için bir imza kampanyası başlatılmış.

https://www.change.org/p/t%C3%BCm-t%C3%B...
tutuklama kararı çıkmış. fail doğru kişi mi tartışılır.

http://www.mynet.com/haber/guncel/sakary...