samsun'da kitabevine satırlı saldırı

artık bir yurdum klasiği haline gelen saldırı şekli.

yani ak saray gibi tonla insanın hakkı yenerek yapılmış bir mekanın kapısına gidip burda saraya hayır hasenat duası edip okuyup üfleyenleri görünce; diğer tarafta kitap okumak için bir araya gelen insanların buluştuğu bir mekanın basılması çok sinir bozucu değil mi ya.

http://www.radikal.com.tr/turkiye/samsun...
toplumca hiç bir şeye tahammülümüz kalmadı bunu haber olarak yayınlayan radikal bile olayı o kadar kanıksamış ki üslup :
solcuların mekanına saldırı diye solcu kısmını vurgulamış...
efenim yapmayın bunu olayın iç yüzü bile belli değil iken haberin yazılış şekli bile suçu işleyen kişileri damgalamaya gitmiş, yahu yapmayalım bunu olaydan tam olarak habersizler bile bunu işleyenlere sağcı yada sol görüşünü benimsemeyenler diye damga vuracağız, bu toplumsal yönlendirmedir, halbuki şu bile olasıdır aşırı solcu bir grubun bu mekanın merkez soldandasa saldırması mümkündür gayet tabi, aşırı solda merkez solu sevmez ama haber olayı damgalamak için yazılmış neredeyse, burada olayı kesinlikle bir yere çekmeyin ben yeterince ayrıştığımızı söylüyorum bundan dolayı daha fazla ayrımcı söylemlere gitmeyelim yeter... dediğim gibi yazımdan sağcı olduğumu çıkarıp sağcıları kayırdığımı çıkaran hastalıklı zihne sahip çıkmaz umarım çünkü bizler bu olayı eleştirmeliyiz, ayrımcılığı bu ülkede en çok biz yaşıyoruz ve gay barlar kimi sapkın zihinlerce sapkın barlar olarak adlandırılıp damgalandığından saldırı alıyor ... heleki bunu tiraj uğruna yapan gazeteler dahada mide bulandırıcı normal bir kitabevi saldırısı elbette solcu kitabevi saldırısı kadar ilgi çekmez... sağ sol kavgasından öleceğiz, insanız hepimiz ve farklı görüşlerimiz var anlasın artık şunu din elden gidiyor diyen sağcılarda , laiklik elden gidiyor diyen solcularda...
aziz ve necip milletime yakışandır!
gidip de hortumculara, katillere, adaleti teslim alanlara, rüşvet rekoru kıranlara ve kumpasçılara saldırılacak değildi ya!
üniversite öğrencileri, işçiler, aydınlar, sanatçılar, aleviler veya solcular gibi tehlikeli ve hain kesimler esas hedeflerdir!
bu tür yaratıklar da çoğunlukla kitapçılarda, kütüphanelerde, okullarda, dernek veya sendika binalarında, kafeteryalarda, barlarda veya sokaktaki mitinglerde olurlar nitekim...