scissor sisters

argoda lezbiyen anlamına geliyormuş.

eşcinseller çevresinde oldukça tanınmış rock, pop, dance tarzlarında müzik yapan bir grup. solisti ve gitarist'i geydir. ayrıca kadın vokalistlerinin babası eşcinseldir ve aids hastalığı sebebiyeti yüzünden ölmüştür. bu yüzden kendini gey kültürüne adamıştır, ayrıca kocası vardır. bir de bas gitarist ayı vardır ama onun eşcinsel olduğuna dair kesin bir bilgi yok.

sözlerinin çoğu eşcinsel kültürden alınmıştır. oldukça abba ve bee gees etkisi vardır şarkılarında.
değişik kafadaki kliplerine her zaman hastayımdır. klipleriyle şarkıları özdeşleştirmeyi çok iyi biliyorlar. hatta bazen kliplerin şarkılarının önüne geçtiği de oluyor.

*
glee ile geçen hafta tanıma fırsatım olan ,neşeli, 2001 yılında kurulmuş grup.

she s my man klibi ise tek kelimeyle mükemmeldir. klip boyunca kameranın açısının hiç değişmediğini belirtmem gerekiyor. 01:30'dan sonraki oyunlarını izlemek çok zevkli bir hal alıyor.

i dont feel like dancing şarkılarının canlı performansları ise aştıklarının göstergesidir. bu kadar eğlenceli başka bir grup var mıdır bilemiyorum.

let's have a kiki isimli parçalarındaki enerjilerine bayıldığım argo kelimeler kullanmayı seven * grup. grup üyelerinden sanırım ikisi gay ve ikisi de lezbiyendi.solisti ana matronic, babasının bir erkek için annesini terk ettiğini öğrendikten sonra nefret yerine eşcinsellere olan sevgisinin arttığını söylüyor. scissor sisters da zaten eşcinseller tarafından çok sevilen bir grup.
benim de glee sayesinde tanıdığım gruptur. bir dönem her yerde "lets have a kiki" diye gezmeme sebep olan şarkılarının glee versiyonu daha hareketli ve eğlenceli bence.
makas kızlar. kızlar makas olunca, yataklar dolup taşınca, el ver beraber gezelim, alp er tunga dağları aşınca.
amerikalı pop-rock müzik grubu. berbat comfortably numb coverlarını bi kenara bırakırsak, pek keyifli şarkıları vardır. grup üyelerinin tamamının eşcinsel olması da ayrı bi güzellik tabii.

misalen şu müzik videosu bi nebze neşelenmek için ideal:
http://kisalt.com/2sc