scissor sisters

argoda lezbiyen anlamına geliyormuş.

eşcinseller çevresinde oldukça tanınmış rock, pop, dance tarzlarında müzik yapan bir grup. solisti ve gitarist'i geydir. ayrıca kadın vokalistlerinin babası eşcinseldir ve aids hastalığı sebebiyeti yüzünden ölmüştür. bu yüzden kendini gey kültürüne adamıştır, ayrıca kocası vardır. bir de bas gitarist ayı vardır ama onun eşcinsel olduğuna dair kesin bir bilgi yok.

sözlerinin çoğu eşcinsel kültürden alınmıştır. oldukça abba ve bee gees etkisi vardır şarkılarında.
değişik kafadaki kliplerine her zaman hastayımdır. klipleriyle şarkıları özdeşleştirmeyi çok iyi biliyorlar. hatta bazen kliplerin şarkılarının önüne geçtiği de oluyor.

*
glee ile geçen hafta tanıma fırsatım olan ,neşeli, 2001 yılında kurulmuş grup.

she s my man klibi ise tek kelimeyle mükemmeldir. klip boyunca kameranın açısının hiç değişmediğini belirtmem gerekiyor. 01:30'dan sonraki oyunlarını izlemek çok zevkli bir hal alıyor.

i dont feel like dancing şarkılarının canlı performansları ise aştıklarının göstergesidir. bu kadar eğlenceli başka bir grup var mıdır bilemiyorum.

let's have a kiki isimli parçalarındaki enerjilerine bayıldığım argo kelimeler kullanmayı seven * grup. grup üyelerinden sanırım ikisi gay ve ikisi de lezbiyendi.solisti ana matronic, babasının bir erkek için annesini terk ettiğini öğrendikten sonra nefret yerine eşcinsellere olan sevgisinin arttığını söylüyor. scissor sisters da zaten eşcinseller tarafından çok sevilen bir grup.
belki birçoğunuz biliyordur bunu ama bahsetmek isterim yine de.

grubun adı aslında bi seks pozisyonunu da içeriyor. haliyle tam adı türkçede bi manada “vajina kardeşliği” gibi bi anlama gelir. kardeş derken de rahibeler akla gelmeli çünkü “sister” kelimesini genelde onlar kullanıyor. haliyle, ben bu grubu queer olarak algılarım.

şimdi gelelim pozisyona: (bkz: scissors)

edepli hali şöyle:


yarı edepli hali şöyle:


lezbiyenler ilgimi çekmediği için, edepsiz versiyonunu geçiyorum ama lezbiyenlere bi iyilik yapıp onlara şöyle seks pozisyonlarını anlatan bi link bırakıyorum. hem görselleri güzel hem de kadınların kutsal kitabı cosmopolitan’dan. ingilizce ama “sadece resimlere bakarak” da yapılabilir kanısındayım.
(bkz: hadi gidin sevişin)

http://www.cosmopolitan.com/sex-love/po...


gelelim erkeklere. onlar da yapıyor tabisi de böyle şeyleri. denediğim bi versiyonu aşağıda. farklı bi pozisyon olduğundan, genelde yapınca da seviliyor. bunun bacak omza olan ve partner’ın bacağına oturduğunuz bir versiyonu daha var. onu denerseniz, arada partner’ınızın bacağını öpmeyi unutmayın.

benim de glee sayesinde tanıdığım gruptur. bir dönem her yerde "lets have a kiki" diye gezmeme sebep olan şarkılarının glee versiyonu daha hareketli ve eğlenceli bence.