seçmeli ders olarak kuran-ı kerim

an itibari ile genelkurmay askeri liselerde seçmeli ders olarak onaylamıştır. yeni bir devrin habercisidir.
yeni osmanlicilik hayalleri kuranlarin, orduyu yeniden cihat ve sehadet kavramlari etrafinda reorganize etmeleri geregi yapilan düzenlemedir.

(bkz: muhammed'in ordusu kafirlerin korkusu)
adı seçmeli kendisi dayatmalı olan derstir.
türkiye cumhuriyeti hala laik bir devlet olduğuna göre bu dersin herhangi bir okulda okutulması hukuken sakattır. illa böyle bir ders konulacaksa hristiyanlık, yahudilik, alevilik gibi ülkemizdeki diğer din ve mezheplerin derslerinin de müfredata koyulması gerekir. kindar nesilin tohumlarının meyve vermesi için hazırlıklar tam gaz devam ediyor. huzursuzca bekliyoruz...
siyasi partilerde ve tarikatlarda yaygın olarak görülen biat kültürünün askeriyenin de temelini oluşturmasından yola çıkarak, bunu; biat kültürünün ta kendisini; kur'an-ı kerime dayatma çabası. bu durumda askeri mensupların tümünün cihat şerbetinden tadarak yeni sehadet ordularının kurulacağı gün yüzü gibi açıktır.

düşünsenize bu zihindeki bir ordunun o anki hükümetle kapılar ardında anlaşıp darbe yaptığını...

yazık... ne acınası türkiye'nin şu durumu... hadi ilerleyemiyoruz ama ben yerimizde kalmaya da razıydım; fakat görüyorum/ uz/ ki bu hükümet ve başımızda bulunduklarını savunan liderler ve onların dalkavukları değişmediği; bu zihniyet değişmediği; zihniyetimizi değiştirmediğimiz sürece geri çağlara düşmemiz işten bile değil.
daha önceden müfredata koyulması gereken bir derstir, fakat zararın neresinden dönülürse kardır.gayet mantıklı, zaten insanlar her yaz tatili dönemlerinde kuran kurslarına gidip kuran öğrenmeye çalışmışlardır.yaz dönemleri yeterince uzun olmadığı için çoğu çocuk tam cüz den kurana geçeceği zaman,okul başlamış oluyordu ve kursu bırakıyordu, her yaz dönemi bilgiler unutulduğu için diğer yaz sil baştan cüzden başlanıyordu.

şimdi okullarda zaten seçmeli ders olarak okutulmaya başlanan bir dersin askeri liselerde de olması uygundur kanımca, adı üstünde seçmeli yani ister kuranı öğrenirsin istersen öğrenmezsin açık ve net, ha matematiği daha fazla öğrenmek istiyorsan matematiğin de ekstra seçmeli dersi mevcuttur, üç ders seçme hakkı var ve istenilen dersler seçilebilir, kuran öğrenmek isteyen bireylerin bunu okullarda öğrenmesi çok daha isabetli olmuştur.devam!

zorunlu seçmeli gibi saçma bir ders değildir en azından. ben belki soğutma tekniğini almak istemiyordum ama üniversite dönemimde zorunlu olarak aldım.seçmeli candır.
muhafazakarların intikamının son perdesi.vakti zamanın da laikçiler kuranları yakıp,ezanı türkçe okutup,tekkeleri ahır yaparken düşünecekti bunları.gün döndü,hesapta döndü sapta döndü.sefa sürme sırasın onlar da.ama rahat olun bu ülkeye asla şeriat falan gelmez.
burası müslüman bir ülke olduğuna göre dinin okullar da öğretilmesi de gayet doğal.umarım sadece seçmeli ders statüsün de kalır ve alevilere de bu hak tanınınır. *

desteklediğim konudur.

sonuçta resmi dini "müslüman" olan bir ülke de yaşıyoruz.

öğrenmek isteyen öğrensin , öğrenmek istemeyen "benim gibi" öğrenmez.

kanımca daha "doğru anlatılan bir islam" daha iyi olur. kıçtan uydurulan bir müslümanlık zaten işe yaramaz.

ben isterdim ki sadece müslümanlık değil hristiyanlık ve şamanizm de seçmeli ders olsun.
devam devam...
imamokrasinin ve din merkezli eğitimin ne kadar yararlı, geliştirici, şifalı ve elzem olduğu gün geçtikçe netleşiyor!
ne kadar dindar ve dinbaz olursak o kadar güçlü bir ekonomimiz, siyasetimiz ve ordumuz olur tabi!
milletçe götümüzden akıyor kudret ve asalet!!