secret

7 Entry Daha
yeni nesil mistik alavere dalaverenin adıdır.

mantıkta olumlu düşünmek insanı baskı altında tutan kaygıdan uzaklaştırır fakat ne var ki bu ev bu tür yöntemler ne bundan önce ne şu an ne de bundan sonra insanlara uzun soluklu hiç bir getirisi olmayacak.

misal ''bu sınavı geçemiycem'' kanısına kendini inandırmış kişinin 'bu sınavı geçeceğim'' diye terkerlaması anlık bi rahatlama ve belki de cidden sınavı geçmesine sebep olabilir ama sık sık tekrar etmeye meyilli bu tür bir kanının oluşmasında bilincin altında yatan ve kişinin bile çok net hatırlayamayacağı * başka kanılar vardır. ''ben yetersizim'' kanısı gibi, ya da ''ben başarısızım'' gibi...
bu tür bi durumda da uzman psikiyatrist ve psikologlar insanın geçmişine inip bu temel kanıyı oluşturan olayı netleştirip (bkz: realist bir tavırla) kişinin belki yetersiz olmadığı, ya da yetersizse de hangi konularda yetersiz olduğunu, hangi konularda yetersiz olmadığını, yetersiz olma sorununun üstesinden nasıl gelebleceğini, bununla nasıl yüzleşeceğini bir bir söyler ve yol gösterir. böylelikle sağlıklı bireyler oluşmaya başlar.

bi kitap ya da belgesel izleyerek bi kaç olumlamanın insana faydasının çok kısıtlı olduğu unutulmamalıdır.

her işin bi uzmanı, yolu, yordamı vardır
1 Entry Daha