şehit haberini sunan spikerin şarkı söylemesi

söylenebilecek laf bulamıyor insan.

http://ush.re/7m6x
kendini bilmezliğin en güzel örneğidir. böyle gereksiz insanların bu ülkede iş güç sahibi olabiliyor olması da en büyük üzüntü kaynağı.
şehit haberini sunarken ağlayan sunucuyu aklıma getirdi. onun yanında bu şarkı söyleyen(her kimse) insanım diyemez. gerçi kimsenin yanında diyemez
talihsiz bir olay, spikeri alkışlamıyorum ya da arka çıkmıyorum ama her karakol baskını vb. durumlarda şehit olan askerlerimizin ardından, bıçak kemiğe dayandı gibi halkı uyutan söylemlerde hatta daha fantastik beyanatlarda bulunan zatlar olduktan sonra o spiker şarkı söylemiş kalkmış göbek atmış umurumda değil açıkçası.

edit: ah canım oturup ağladın mı acaba o şehit haberinden sonra ya da o gün yas ilan edip sikişmedin mi bunu mu yaptın ha? zavallısın olm
not: o kendini biliyor
haber değeri bile olmayan basit bir yayın kazasından başka bir şey değil. millet olarak osuruktan yangın çıkarıp gerçek yangında da sigaramızı yakabiliyor olmamızı her defasında hayretle izlemeye devam ediyorum.
şaşırtmadı. savaş normalleşince böyle olur. biz de ekran başında her şehit haberinden sonra yasa bürünmüyoruz. belçika gibi bir anda afganistan'da on askerini kaybedince milli yas ilan edecek seviyeyi çoktan geride bıraktık. hastalandık, zehirlendik, bu da onun bir sonucu.
birbirimizi kandırmaya, rol yapmaya gerek yok. ateş düştüğü yeri yakar sen vatan-millet-sakarya diye bağırışır, hamasi tehditler filan atarsın, en fazla bir yürüyüş yapar dönersin. gece olur, evladı ölen analar, yakınlar kalır acısıyla baş başa. gözüne çöp batmasın diye titrediği çocuğunun ulvi bir amaç uğruna öldüğüne kendini inandırmaktan başka bir teselli kalmaz avucunda. ** ertesi gün de evine gelen elektrik borcu, haciz vb. şeylerle yüzleştiğinde, vatan sağolsun* der ve hayata devam etmek zorunda kalır.

yukarda arkadaş güzel yazmış: şehit haberi alınca kimse evinde yas ilan etmez bu ülkede. alelade kalıp tepkileri verir geçer. o çocukların niye ve kim için öldüğünü sorgulamaz, sorunun sebebini düşünmeye bile çalışmaz, çözmek için çaba harcamak zaten işine gelmez. ha! bulursun günah keçileri, 2 saydırır rahatlarsın, hatta bünyendeki tüm faşizmi, ırkçılığı, şovenizmi de boca edersin ama muktedirlere en ufak söz etmeye gücün yetmez. *

ne diyelim, vatan sağolsun!
yazık olmuş kadındır. çalıştığı kanaldan kovulmuştur. şimdi askerler daha huzurlu uyumaktalar. şehit haberi aldıktan 2 dk sonra hayatına normal şekilde devam eden insanların lincine uğramıştır. suç kadında değil o sesi dışarı veren işbilmez yavşaktadır.