şehit

vatani-kutsal görevini yerine getirirken öldürülen kişidir.
vatani kutsallığı, ayet ve hadisler ile açıklarsalar sevineceğiz..sonuçta kutsal olduğunu ve bunu islam dini üzerinden kurgulandığını düşünürsek en azından konu ile ilgili kesin delil sunmanızı beklerim..


ne yazık ki bu ülke her yıl yüzlerce insan evladını kara toprağa uğurluyor, bunun hiç bir bahanesi hiç bir açıklaması olamaz..

şu sıralar hergün haberi düşen
genelde fakirlere verilen ünvan.maden de ölür şehit,bedelliye parası yetmediği için askere gider ölür şehit,polis olur ölür şehit,öğretmen olur doğuya gider ölür şehit,uçağa parası yemediği için otobüse biner ölür şehit.görüldüğü üzre hepsi fakir oğlu fakirdir.ne bir zenginin oğlu nede bir milletvekili çocuğu şehit olmaz.
fakir vatandaşı olduğu ülkenin zenginlerinin yaşatmak için hep şehit olur!!
belki hayatla farklı kavgaları/mücadeleleri olan insanların başka savaşların bok yoluna gittiğinin resmi ifadesi. belki hayata bakışları açısından dinden aforoz edilme telaşına düşülecek insanların sırf ağızların kapanması, sözümona gözyaşlarının dinmesi adına geldikleri bu mertebeyi de artık reddetme şansları olmadığı için alan memnun satan memnun. ve bu kadar şehit siyaseti yapan ve her ölümün/ölünün ardından cenneti muştulayan siyasiler eğer din ve tanrı varsa- elbette ki ecelleriyle öldüklerinde- sanırım cehenneme bile kabul edilmeyecekler.