shake it off

taylor swiftin 5. stüdyo albümünün çıkış şarkısı. zaten pop country arası bir şey yapıyordu artık bu albüm ve şarkıyla tamamen pop yapmaya başlamış.vasat şarkı ama listelerde zirveyi görecek gibi duruyor.
okunuş olarak kenan doğulu nun eurovision parçasına benzeyendir.
22 yaşında taylor'ın red albümünden çıkan klipli bütün şarkılarını ezbere bilen bir erkek olarak, olmamış olan şarkıdır. hemde hiç. sen taylor'sın, sen o mükemmel fiziğin ve sarı saçlarınla tahminen zilyonuncu kez aşkı bulamadığın sevgililerine intikam şarkıları yazıp sonra bunu çok cici bir şey gibi göstermeli ya da en azından 22 tadında anı kutlayan şeyler yapmalısın. ne böyle ille pop yapıcam diye saçma salak, hafiften toni basil - hey mickey'i anımsatan şarkı, hele de o katy perry işi 55656 tane temalı klip? kesinlikle hayır.

şarkıda dediğin gibi silkelen ve kendine gel!
bir çırpınış olarak nitelenecek bir şey sanki.** "bakın benim hiç fikrim kalmadı, eskisi gibi ayrılık dolu aşk şarkıları da yazamıyorum. mainstream'e kurban gidip, iki kıç sallar, piyasa albümü çıkarırım, napalım." diye bağıran, anlam içeren, bariz bir şarkı. sayısız örneğinin olduğu ve bir kere dinleyip bir daha duyulmaya asla gerek duyulmayan, anlamsız, gereksiz, işlevsiz, bir şey.
amerikalı bir erkek öğrenci birliği şarkıya lip sync yapmış, 6 günde 1 milyon izleyiciye ulaşmış ve taylor kızımız kendilerini bir sonraki konserine kendisine eşlik etmeleri için davet etmiştir.

yılın kaydı ve yılın şarkısı dallarında bu yıl 57. grammy ödülleri'nde aday gösterilen parça. rakipleri fena güçlü sam smith ve sia işleri baya zorlaştırıyor. amerikanın bayıldığı ancak ingiltere'nin hoşlanmadığı parça öz kardeşi blank space gibi uk top 100'de ortalama bir seyirde ilerliyor.