sophie ellis bextor

inanılmaz hoş bir british aksanı olan güzeller güzeli ingiliz şarkıcı. 3 çocuk annesi olduğuna inanmak zor. read my lips albümünü zamanında çok dinlemişliğim vardır. türkiye ye de gelmişti sanırım.

bence çok aman aman kaliteli müzik yapmıyor aslında ama çekici bir ses ve kadın kesinlikle.

en son fuck with you single ı çıkmıştı geçen sene sonunda.

http://kisalt.com/2p0

http://kisalt.com/2p1

http://kisalt.com/2p2
zırt bırt türkiyeye gelip konser veren brit hatun kişilik
get over you şarkısı ve klibi çok hoşuma giderdi bu kadının...
izlediğim en güzel kliplerden birisi get over you şarkısınındı. ingilizdir kendisi. güzel hatun.
ismini sofi diye okuyanlar yanılır çünkü seyfi diye okunur, kaynak kesinlikle kıçım değil bizzat kendisi böyle söylemiştir,evet seviştik*. seneler önce radyo mydonose dj yi kendi sesinden dinletmişti oradan biliyorum yani. kendisini ilk dj spiilerin groovejet şarkısında tanıdım,hala severek dinlerim,sempatik kepçe kulaklı ablamızı.bir de blondie coverı one way or another vardır.
ingiltere'de tuğba özerk muamelesi gören kadın şarkıcı. ingilteredeki ilk solo turnesine 2010'da çıkmıştır. daha önce hep büyük grupların/şarkıcıların üvertürü olarak sahne almıştır memleketinde. spiller'la beraber yaptığı groovejet (if this ain't love) ve murder on the dancefloor dışında bir hiti yoktur. yeni albümünü indie rock/easy listening tarzında yapacağını duyurmuştur. young blood adındaki şarkısının demosunu resmi web sitesine koymuştur (ki bi kaç ay önce de şarkının canlı versiyonunu youtube'da paylaşmıştır). genel olarak böyle özetlenebilir. bunların dışında benim görüşüme gelince;

tapılası kadın. read my lips/shoot from the hips zamanlarında pek tınlamadığım ama trip the light fantastic albümüyle tapmaya başladığım kadındır. muse, placebo, jay jay johanson gibi defalarca türkiye'ye gelmiştir ve her konserine gittiğimde en önden izlemişimdir. power fm star talks'a katıldığında murder on the dancefloor'u söylerken, şarkının finaline doğru back vokali söyleyip, kadının konsantresini bozup, kadını gülme krizine sokmuşluğum vardır. konser sonunda cdlerimi imzalatırken, bana "thank you for sing along." demesi unutulmaz bir anıdır benim için. türk şarkıcı serhat kidil, beraber bir ortak iş yapacaklarından bahsedip dururdu, ne oldu o konu bilmiyorum ama fransız junior caldera ve bob sinclair, hollandalı armin van buuren gibi tanınmış aranjör/dj/prodüktörlerle iş yaptıktan sonra aklıma amerika listelerine giren bedük ile bir ortak çalışma yapmasını umutla bekliyorum. olmadı portecho'da olur.

en yakın zamanda kendisini tekrar canlı dinlemek istediğim sanatçı. (daha yazacak çok şeyim var hakkında ama şimdilik bu kadar.)
16 mayıs'ta, santral istanbul'a konser vermeye gelecek olan muhteşem kadın. tabi ben gidemeyeceğim sanırım. karalar bağlamaya başlayabilirim. *
wanderlust isimli yeni albümünü bütünüyle yeni dinleyebildiğim çok güzel sese sahip ingiliz şarkıcı.
if i can't dance bir o kadar güzeldir .

canım sıkıldıkça konserlerini izliyorum. ne de güzel aksanı var ya. sesi de güzel çok.
içkili kafayla gayet güzel giden müzikler yapıyor bu abla ayrıca gözleri çok hoş.