star wars

film serisinin ilki 25 mayıs 1977de, 20th century fox tarafından star wars(yıldız savaşları) ismiyle yayınlanmış ve dünya çapında bir popüler kültür fenomeni olmuştur. üçer yıl arayla iki devam filmi yayınlanmıştır, orijinal üçlemenin son filminin yayınlanmasının 16 yıl ardından, "öncül" üçlemenin ilk filmi yayınlanmıştır ve tekrar üçer yıl arayla, diğer iki film de yayınlanarak, tüm seri 19 mayıs 2005te tamamlanmıştır.
luke skywalker, anakin skywalker ( darth veader), obi-van kenobi, prenses leia, c3po, r2d2, yoda, han solo.. sayısız karakter, dünya, ırk, dil..koskoca bir evren

ilk üçleme (4, 5, 6) imparatorluğun yıkılışını ve jedi ların yükseliğini anlatır
ikinci üçleme ise (1, 2, 3) aslında bir aşk hikayesidir. anakin skywalker ın padmé ye olan aşkını, sırf onun aşkı için çıldırmasını ve sonuçta tüm jediların mahvına yol açmasını anşatır. yavşak senatör-imparator palatine in kusurusuz planı bu yolun her taşını itinayla döşer.

seyretmeyenlere tereddütsüz tavsiye edilebilinir. seyretme sırası ise kişidenkişiye değişebilir. ama biraz da nostaljik olmak adına 4-5-6-1-2-3 tavsiye edilir..
may the force be with you.
o bi wan kenobi, o bi jedi ustası, o bi jedi konseyi üyesi,o bi fenomen!!!
star wars diyince john williamsın akla gelmemesi bir mucize olurdu.
dıtdırıdıııt dınını dıtdırıdırıdırı dıııtt müziğinden sonra " çok uzun zaman önce, uzak çok uzak bir galakside" diye başlayan efsanevi bir film serisidir. sırf genel kültür için bile izlenilebilir. ortamda konuşulduğunda sessiz kaldığınızı farkeden olursa " yıl olmuş 2012 hala izlemedin mi?" gibi tepkilerle karşılaşılabilinir.
(bkz: yıl olmuş 2012 diye başlayan cümleler)
10 şubat cuma günü, 3 boyutlu olarak vizyona girecek olan star wars serisinin birinci bölümü. 3 boyutlu olması ayrı bir tat verecektir. kaçırılmaması gereken bir film olduğu görüşündeyim.
darth maul gibi karizmatik karakterleri uhdesinde barındıran evren...(bkz: hastasıyız)
tüm seriyi izledim. epey zaman oldu yeniden izleme zamanı geldi dedirten enfes film. arada izlenen clone wars animasyonları hariç. onlar sayesinde hasret gideriyoruz. hatırlatma olsun, sol tarafta görünce siz de izleyiverin gari bu cumartesi gecesi iyi gider.
her nedense erkeklere maledilmiş bir seridir. star wars'u erkekler sever ve star wars seven kız görünce 'vaay kafa kız yeaa' denir falan ama sonra gidilir yine aşk tesadüfleri sever izleyen kıza yazılır... tamam sakinim.
george lucas adlı tonton amcamıza ne kadar teşekkür etsek azdır.tekrar izlemelerde olduğum nadir filmlerdendir.
anakin'in karanlık tarafa geçtiği sahnede cidden ağlamıştım.
ve son çekilen 3 film daha bi hoşuma gidiyor nedense.
son olarak da protokol droidi * ne sevimli şeydi öyle.
lucasfilm ve disney ortak yapımı, 2015'de vizyona girecek filmdir. beklenmedik bir anda haberi çıkmış, star wars sevenleri şaşırtmıştır. merakla bekliyoruz.
yönetmenliğini j.j. abrams üstlenecekmiş. çoğu star wars fanlarını düşüncelere gark ettirmiştir.
bizimkilerin söylemesine göre bunun oyuncaklarına verdiğimiz parayla ev alırmışız. ne sardıydı bizi küçükken.
kitaplarını okuduğum, filmlerini izlediğim, oyuncaklarını topladığım müthiş seri.
bekleyenler ya da beklemeyenler için söyleyelim 2015'te yedincisi yoldadır.
sözlükdaşlarımın uluslararası star wars günü kutlu olsun. "may the fourth be with you."
orjinal üçleme sonrası çıkan filmlere bakılırsa bu da izlemeye değer olmayan başarısız bir yapım olacak.
ben çocukkene bu filmdeki luke skywalker namlı mark hamill abiye bayılırdım, tam o dönemki fetişlerime uygun şekilde sarışın, mavi gözlü ve iyi aile evladı modunda temiz yüzlü bir abimizdi. ikinci filmin başında kimonomsu birşeyle arzı endam ederdi hatta, o aradan kılsız göğsü görünürdü, içim bi hoş olurdu. daha sonra aradan yıllar geçti, filmi tekrar izlediğimde bu mark abi gözüme çok şapşal gözüktü, film de zaten çocukken gelen büyüleyici özelliğini yitirmişti biraz zira tüm o efektler falan eyvallah da içerik olarak son derece bayık bir konusu olduğunu farketmiştim. özellikle üçüncü film içinize fenalıklar getiriyor. yeni çekilen üç filmi seyretmedim hiç, çok sevmiyorum sanırım böyle filmleri.
kaç kere seyrettiğimi hatırlamasam da digiturk 1 nolu kanalda yayın yapan kanal ilke sevdicekle beraber tekrar tekrar izlenilmesi harika olan efsane
kaç kere seyrettiğimi hatırlamasam da digiturk 1 nolu kanalda yayın yapan kanal ilke sevdicekle beraber tekrar tekrar izlenilmesi harika olan efsane
  • /
  • 2