star wars

merak edip izlemediğim seri.son filmin reklamı küresel boyutta çılgınlıklara vesile oluyor.her mağaza da internette bakkal da markette gözümün gördüğü her şeyde mevcut.
izlemediğim halde filmden ve fanlardan nefret ediyorum.bu kadar abartılmasını da anlamlandıramıyorum.bir an önce biter ve kurtuluruz umarım.
ülkeyi tüm dertlerinden ardındırmıştır. şuan tek derdimiz filmi hemen izlemek ve film ile ilgili ürünleri satın almak.

(bkz: star wars the force awakens)
the force awakens şerefine şöyle bir şey bulunmakta.

http://www.buzzfeed.com/scottybryan/star...
yenilesi seri.

orjinal üçlü ile tanışmam phantom manance döneminde olsa da o günlerden beridir hayatımda olan güzel şeylerden biri. ama natalie portman'ın ikinci üçlüdeki robot sesi ve uzay saç modellerine kılım.
en büyük hayalim bi filmine darth vader olarak gitmekti bu sene yapamadım,seneye artık.
15 aralık 2017'de sinemalarda olacağı açıklanan yeni filmi star wars the last jedi'nin ilk fragmanı yayınlanmış. yapımcılar kastıkça ortaya koyulan iş kötüye gidiyor gibi hissediyorum.


george lucasın ilk bölümünü tuvalette yazdıgı 9 bölümlük seri. 4.-5.-6. bölümler 70lerin sonlarında 80 lerin başlarında çekildi ve şimdiki teknolojiyle türklerin yaptıgından daha kaliteliydiler. 2000 li yıllara gelindiğinde 1.-2.-3. bölümler çekildi ve bu bölümlerden sonra aslında hikayenin babasını kurtaran oğulun hikayesi değil oğlu tarafından kurtarılan bir babanın hikayesi olduğunu anladık. 7.-8.-9. bölümleri çekilmeyecek olan film dünyada milyonlarca insan tarafından bir tarikat gibi görülmekte ve 3 milyon insan din olarak jedi olmayı seçmişlerdir*. bugün bile bir oturuşta 6 filmi birden izleyip sıkılmamak mümkündür.
  • /
  • 2