steven gerrard

30 mayıs 1980 doğumlu, liverpool fc kulübü oyuncusu, ingiliz futbolcu. wembley stadında son oynanan hollanda maçını da sayarsak sanırım 91 kez milli formayı giymiştir. genellikle ortasahanın göbeğinde oynar ancak gizli forvettir aynı zamanda. uzak mesafeden kaleye sert* vuruşları ile tanınır. hırsı, azmi ve bitmek bilmeyen enerjisi ile seyirciyi kendisine hayran bırakır.

profesyonel futbol hayatına hala ter döktüğü liverpoolda başlamıştır. umuyoruz ki burada bitirecektir. 2003de aldığı kaptanlığı hala kimselere bırakmamıştır. 14 senelik profesyonel kariyerinde 2 fa cup, 3 lig kupası, 1 uefa kupası ve 1 şampiyonlar ligi kupası kaldırmışlığı vardır. 2005 yılında avrupanın en iyi 3. futbolcusu seçilmiştir büyük kaptan.

futbol otoriteleri tarafından adanın en iyi futbolcularından birisi olarak gösterilmektedir. ayrıca zinedine zidane abimizin 2009 yılında bir röportajda steve g nin en büyük futbolculardan biri olduğunu dile getirmiştir.

alex curran ile evlidir ve çiftin 3 kız çocukları vardır. 2006 kasımında gazeteci henry winter tarafından kaleme alınan gerrard: my autobiography adlı bir kitap piyasaya sürmüştür abimiz. eğer bu adamın hayranıysanız kitabı mutlaka okuyun derim. sahadaki bu hırsın nedenini kitabın sonunda anlamak mümkün.

kısacası çok sevdiğimiz bir adamdır. saha içinde efendidir ancak saha dışında dj dövmüşlüğü vardır.