temizlik

şu fani dünyada eve vakit ayırıp uğraşmak hakkaten zor. önce elektrikli süpürgeyle yerleri çekiyorsun sonra viledayla siliyorsun fln sırası önemli, acemilik zamanlarımda tersini yapmışlığım var. hele ki kediniz varsa bunu sık sık yapmalısınız yoksa duvar diplerinde tüyler yumak yumak oluyor. görüntüsü hoştur ama havada uçuşunca insan utanıyor be.
temizlik seksilik demektir. temiz giyimli temiz kokan etrafını, evini, yatağını ve vücudunu temiz tutan adam 1/0 öndedir her zaman. çekicidir, başarılıdır, gayretidir, dikkatlidir. titiz adam değildir kastettigim. temiz adam ne kadar seksi ise titizliğini her fırsatta göze sokan adam iticidir.
temiz ter kokusu ve pis ter kokusu diye bir ayrım olduğu görüşündeyim mesela. ilki acayip seksi, ikincisinden allah korusun.
imandan gelir, derler...
bence, önce aileden öğrenilir; sonra bilgiyle geliştirilerek tutuma dönüştürülür.
yalnızken yapmayı sevdiğim eylem. eğer etrafımda, ayak altında birileri olursa acayip sinir olurum.
kaynar suyla yapması güzel oluyor mikropların ölmesi hususunda farklı bir tatmin sunuyor.
vücuttaki kılların alınması veya vücutta kıl olmaması anlamına gelir ama maalesef temizliğine dikkat etmeyen gayler de var!
temizlik önemli şey. 3 aydır birlikte olduğum bir çocuk vardı. 3 ay sonra evine yemeğe gittim. 3 aydır neden teraddüt ettiğimi orada daha iyi anlamış oldum. mutfağı, tuvaleti anlatmıyorum. insan yatak odasını temizlemez mi? direk oturmasına odasına gittim oturdum. çaresiz. kahve verdi onu bile içemedim.