tokio hotel

visual kei tarzını benimseyen, yıllar ilerledikçe daha olgun çalışmalara girişen alman rock grubudur. feel it all parçalarına çektikleri klipte uyuşturucu bağımlılığını ele almışlar ve oldukça çarpıcı ve konuşulacak bir iş çıkarmışlardır.

eskiden "böğk, ıyk" türevlerini çektiğim gruptur. aynı zamanda youtube'da "love who loves you back" adlı şarkılarını dinlediğim dakika tüm algımı değiştiren gruptur. beraberinde "kings of suburbia" albümleriyle zıt bir müzik tarzı değişiklikleriyle kendilerine devrim yapabilmişlerdir.
eskiden "bu ne la" dediğim ama sonra tarzları çok hoşuma giden grup. en sevdiğim şarkısı "ready, set, go"dur. gerçi başka şarkısını dinledim mi emin değilim. bunların emo hali daha hoşuma gidiyordu ama.
toki hotel diye okuduğum başlık, bir an tokinin otel işlerine girdiğini zannettim allam ya.
kendilerinden hiç haz etmesem de arkadaş hatırına bir dönem maruz kalmakla beraber birkaç şarkılarından bihaberim. ready,set,go ve monsoon zamanında kendilerinin popüler parçalarıyken sonrasında bir sesleri kesildi. sanırım grup dağıldı. aynı zamanda grubun popüler olduğu zamanlar ikiz solistlerden bill kaulitz'in anrojen tarzından ötürü eşcinsel olduğu konusunda spekülasyonlar da bulunmaktaydı.

monsoon vma 2007 -