türkiye'de kafa kesecem diyen suriyeli

bursa'da 'türkler çok şerefsiz, ben kafa kesecem' diyen bir adet vatan haini suriyeli.
gerçek yüzlerini zaten biliyoruz ama bu kadarı da fazla, artık bıçak kemiğe dayanmış denen deyimin kendisidir. suriyelilerin bir başka gerçek yüzünü aşağıda paylaşıyorum.

bunu flash flash kafa kesecem dedi deyip suriyeli şahsi konusturmayan da ayrı bir şerefsiz. kafa kesecem demenin asla savunulur bir tarafı yok ama bursa gibi ırkçılığın boy gösterdiği bir yerde bunu dedirtecek ne yapıldı şahsa bilinemez. konustursa belki anlatırdı. 2:36. dk da vatan edebiyatı yapıp şimdi kafamı kesebilirsiniz diyen zatta kesilecek kafa olsaydı o konuşmayı yapmazdı. yıllardır kürtlere, alevilere, ermenilere etmediğiniz zulüm kalmadı şimdi de sureyeliler hedef gösteriliyor.
gerçek yüz alerter, hain planların kokusunu mikrosalisede alan yazar kişileri tebrik ederim! sır perdesi aralandı.. maskeleri düştü(!)
güzel bir şekilde dayak yemesini umduğum kişidir.
sonra buların arkasından sövsen ırkçı olursun. öldürsen müslüman düşmanı olursun. ülkene almasan başkan olamazsın. tonlarca paradoksu var bu işin. orada ağzını burnunu kırmak gerekiyordu. böyle bir söylemi yapabilen yarın öbür gün tecavüze de kalkışır, her şeyi yapar. savaş görüp kaçan insan psikolojisini anlamamız gerçekten imkansıza yakın. ama savaştan kaçan insanın masumiyeti olmalı. kaçmaya değil sahip olmaya gelmiş gibiler hepsi. para ne tatlı bir şey ya. teşekkürler ab anamız ağlıyor.