türkün sevme şekli

'adımın amına koyan filmler' başlığından sonra aklıma geldi, beğenisini, hayranlığını küfürle dile getiren karşıdakini küfürle öven seven kaç millet vardır acaba yeryüzünde
-adamın amına koyan şarkılar
-o.... çocuğu ne güzel söylüyor be
-şerefsiz iyi bina yapmış ama
-olm sen var ya tam bi piçsin yaa gel bi öpim
çok yakışıklı ya i..e :)
ayarsızdır ve bağ ne kadar güçlüyse ayarsızlığı artan bir sevme biçimidir*. özellikle ailede biz avucumuzu ağıza yapıştırıp sıkarda sıkarız. bu bir aile geleneği gibi. yeğenim ve kedim bu konuda benden çok çekerler. bu tür sevgi gösterilerinde en çok kullandığım kelimelerde köpeoğlu mançası, eşşoğlusu, sefa pezevengi
beni kimse senin gibi sevmiyor şükrü..
ya benimsin ya toprağın...
sikerektir. sadece erkek değil, türk kadını da sevince siker. biraz daha anlayışlı olsak, ötekinin hayatına müdahale etmesek ne güzel olur di mi?
bu olay geçtiğimiz haftalarda yaşanmıştır. adam karısını bıçaklıyor, bıçaklarken kadın adama "seni seviyorum!" diyor. adam da "ben de!" diye karşılık veriyor. aslında sevmenin kültürle birrebir ilişkisi vardır da bunun kuramsal hallerini de hepimiz kabul ediyoruz. bu sevme şekli severken öldürmekten başka bir şey değil.

al yazmalım filminde sevginin tanımı en saf haliyle yapılmıştı. dolayısıyla kontröllü iyilik iyiliktir ve unutulmamalıdır ki sevgi eşittir doğru davranış değildir.
tüm eylemleri gibi arabesk, bireysel olgunluktan uzak, irrasyonel ve aşırı duygusalcadır.
çocuk büyütürken,
alışveriş yaparken,
dostlarla muhabbetteyken,
oy kullanırken,
sevişirken,
iş yaparken
ve eğlenirken bile hep mağduriyet, acı ve hesaplaşma takıntısı ağır basar.