twerk

henüz ülkemize ve bildiğim kadarıyla avrupaya kuvvetlice sirayet etmemiş, abd menşeili bir dans hareketi, türkiye'de serdar ortaç hala nasıl el atmadı, klibine slav mankenlerle, afrikalı mankenlerle bu hareketi sokmadı hayret, bir mahsun kırmızıgül 'sarı sarı' klibinde ucundan koklatmıştı, bana kalırsa kadını son derece metalaştıran bir hareket, kadın bir cinsiyet , bir tür olmaktan çıkıp, bu hareket esnasında sadece göte dönüşüyor, seksi midir? hem de o biçim ama bir kaç gay arkadaşın da barlarda yaptığına şahit olmuştum, erkeğe hiç yakıştıramadım, hele de bir tanesi duvara kerkinerek yapıyordu ki hayretler içerisinde kaldım
şarkının sözleriyle hiç bir alakası olmasa da şurdan örneği izlenebilir
hayatımıza miley cyrus'la giren kıçları birbirine hızlı ve seri sürtmek suretiyle yapılan bir dans çeşidi... bizim kalabalık metrobüslerde sıkça rastlanabilir. her zamanki gibi biz modayı başlattık başkaları kaymağını yiyor!
2 sene önce miley'in robin thicke'in önünde eğilip, dilini çıkardığı performansı ise popülaritesini arttıran; öyle ki o zamanındaki pek çok şarkının twerk bazlı olması hatta miley ve twerk kavramları üzerine şarkılar yazılmasıyla üst noktaya ulaşan dans hareketi akımı. aslında yıllardır siyahi rapçilerin kliplerinde bol bol gördüğümüz koca popolu ablaların popo sallama hareketinden başka bir şey değil. son bir yıldır(özellikle de bu yaz) yerini whip and nae nae dansına bıraktı.

herhalde hakkında en açıklayıcı video, basement jaxx - never say never.son olarak, start twerkin' like miley!
harlem shake'in göt versiyonu.
hep deneyip yapamadığım
yaparken etek patlarsa göt ortaya çıkar.

drake - conrolla parçasının dj felix ile tam bir twerk yapma isteği doğurduğu doğrudur. ayna karşısına geçip saatlerce bu eylemi gerçekleştirdiğimde doğrudur. bu konuda hepinizle kapışırım beybisilerim.
üstüne baya çalıştığım dans türüdür. bunu yapabilmek için biraz kalçanızın olması gerek tabiki. yoksa miley cyrus gibi kuru götünüzle yaptınız mı komik duruyor.
sırf yapabilmek için bana deli gibi popo egzersizleri çalıştıran şey.