üşengeçlik

çay bardağının içindeki sıvı moleküllerinden yeni bir yaşam formu oluştuktan sonra ''canlıdır neticede'' diyerekten onu yıkamayı tekrar ve tekrar ertelemektir.

yapılacak zilyon tane iş varken herhangi birini bırakıp öteki bir başkasına geçememeden dolayı oluşturulan düşünce yapısından dolayı ince damarlarda görülen büzülmedir.

akvaryumda beslenmeye çalışılan balığın * yaşadığı açlık sorunları, geçirdiği ishal ve mide problemleri yüzünden ölüp suyun yüzeyine çıkması, akabinde pullarının derisiyle birlikte kimyasal çözünmeye uğramasıyla başlayan ve odada rehavet yaratan kokuya rağmen onu temizlemeyi ya da atmayı reddedip bir fısss daha deodorant sıkmaktır.

insan 100km öteye sikişmek için kalkıp gidiyorda, bana mısın demiyor, ama kendi evindeki çöpü kapıya bırakmaya veya mutfaktaki bardağı yıkayamıyor ya işte buna üşengençlik deniliyor. yaşlanınca geçer bu üşengeçlik.
hayatımıza giren birçok pratik icadın asıl mücididir aslında. televizyonun kanalını kalkıp değiştirmekten üşenmeyen bir insan neden kumanda icat etsin ki.
kendi çapımda sınırlarını belirlediğimi düşünüyorum. en basiti geçen ay bilgisayarımda yaşadığım bir sorundan dolayı format atmak zorunda kaldım lakin windows7 cd sini bulamadım, ilk etapta xp yükleyeyim sonra win7 ye dönerim dedim, ama gel gör ki bir aydır xp de mahsur kaldım. bir gün başarıcam bunu ama, inanaıyorum. bekle beni win7 geliciğim sana beybi.
19 numaralı kanala 1 ile 9 arasındaki mesafeden dolayı kumandadan 22yi açıp hemen yan düğmeden üç aşağı inmektir. (bkz: üşengeçlerin efendisi)
bi ara yazarım bu konuda...
elin kolun kalkmamasıdır.