üsküdar'daki sarı dolmuşta yaşanan alıkoyma rezaleti

3 kadın evlerine dönmek için saat 21:00 civarında üsküdarda sarı dolmuşa biniyor. lakin şöför kapıları kilitleyip alakasız bir yola dalıyor ve ilerliyor. kadınlar kapı kilitli olduğu için hem şöförü cep telefonuyla videoya alıyorlar hem de bağırarak seslerini çevredekilere duyuruyorlar. halk tarafından dolmuş durduruluyor ve kadınlar kurtuluyorlar. özgecan'dan sonra hala şu dolmuşlara, ulaşım araçlarına bir düzenleme getirilmemiş olması oldukça üzücü.

http://www.milliyet.com.tr/sari-dolmusta-alikoyma-rezaleti-gundem-2120278/
katılma oranını çok düşük gördüğüm imza kampanyası ile ilgili rezalet. o kadar çok rezalet var ki ülkede, hangi rezalete ses çıkaracağını şaşırıyor insan.
instagramda günde 3000 like alan kadınlar varken, 10 ay önce kadınlar için başlatılan kampanyanın 5000 imzayı geçememesi.
daha kaç kadının ölmesi geliyor bu yetkililerin aklına başına alması için, yeni bir özgecan olayından ucuz kurtulunmuş, bu kabasaba dolmuşçu ve minibüsçüler sırf kadınlar için değil, erkekler için de tehlike. geçenlerde bir tanesi bir erkek yolcuyu elinde bıçakla sokak sokak kovaladı. yeter bunlar yeter! bu ilkel vahşiler yüzünden kelle koltukta biniyoruz toplu taşımalara. hiçbirimiz güvende değiliz.